Új hozzászólás Aktív témák

  • Ja no

    aktív tag

    válasz Szirty #169 üzenetére

    Hi Szirty,

    átnéztem omron katalógusát, máramennyit sikerült megértenem.

    -CPM1A-ból 66kHUF a legolcsóbb, amit már lehet bővíteni is. Ez a sorozat viszonylag lassú (kb 1us/utasítás)

    -CPM2A. 90kHUF-tól. Kb 3x gyorsabb a fentinél és a jeladóbemenetei is 20kHz-esek 5 helyett.

    -E fentinek van egy C jelű változata, kicsit lassabb és külön tápmodul kell neki. Ezzel együtt sincs lényegi árdifi, talán egy tizessel lesz hosszabb. Viszont van benne RealTimeClock. Ez mondjuk egy öntözőrendszernél hálás tud lenni. Hajlok is e felé...

    Elég sok hasonlóság van köztük, pl. hogy minden bazidrága hozzájuk :)
    Egy analóg 2be/1ki modul (1/6000-es felb.) majd 90kHUF.
    plusz digit I/O 30...60kHUF
    Meg egyiken sincs kijelző/gombsor :(((

    a sorban következőket most nem nézem, mert egészen más árkategória.
    ------------------

    Namost ezekhez hogy lehet kijelzőt biggyeszteni? (HMI)
    Az általam favorizált CPM2C-hez csak CompoBus/S csatimodul tud menni, meg RS-232C/RS-422. Gondolom HMI-t a CompoBusra lehet tenni, ha egyáltalán. (?)

    Meg nem látom egyelőre, hogy impulzus kimenetet mire használják? Biztos fontos, mert mindegyiknél szorgosan fel van tüntetve

    Meg megoldható-e az hogyha olyat veszek amiben nincs RTC, akkor felépítek a programban több önnálló blokkot,amik az adott napszakokhoz passzolnak, majd ezeket egyenként néhány digit-input-lábra ''hozzádedikálom''? Így egy külső órával kiváltható lenne a belső, ha több kimenete is lenne neki. (mármint a külső kapcsoló-órának. Az meg akár home made is lehet)
    Bár igazság szerint sokat nem spórolnék egy olyan PLC-vel, amiben nincs RTC. Ez csak ott jöhetne a képbe, hogy a CPM1A ill 2A-ra lehet ProfiBus-t meg DeviceNet I/O modult is biggyeszteni, ezzel talán könnyebb a decentralizálást, de főleg a HMI-t megvalósítani (?)

    Szal úgy tűnik, hogy az eredeti 100kHUF-os limitem a két szék közti földreülés esete. 50-ért vannak az easy-szerü kütyük,a mik inkább csak programozott relék (viszont van rajtuk kezelőfelület), vagy a lényegesen drágább bővíthető PLC-k, amikre alapszinten is el lehet sütni 3...400 ezredest. ( persze egy adott feladathoz nyilván nem kell ennyi, de én most alapvetően tanulási célzattal venném, hogy kapjak vmi képet az egészről)

    Ja no

Új hozzászólás Aktív témák