Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GmailOutlook

    tag

    Sziasztok!
    Az alábbi kérdésben kérném segítségeteket:
    Panasonic VIERA TX-P50X60E vagy Samsung PS51F5000?

    Mindig TV adásokra, dvd-re és letöltött filmek (AVI, MKV) nézésére használnám. Ez utóbbiak 624 x 336, 640 x 256, 720 x 304 méretűek. Jelenlegi tv-m egy 29 éves 16:9 -en 60 cm képátlójú tv.
    Legalább 10-15 év élettartamban, használatban gondolkodom.
    Nézési táv: 3,0 méter

    Érvek, ellenérvek:
    P50X60E
    - "csak" HD ready
    - 50" képernyő
    + a (japán) gyártó plazmában a legjobb, várhatóan hosszabb élettartam a Samsunghoz képest
    + 140e Ft vételár
    - Fogyasztása 132 W
    + Tömege 21,5 Kg - van benne "anyag"

    F5000
    + full HD
    + plusz 1 " = 51" képernyő
    - Euronicsnál pl. nem ajánlották, szerintük a Samsung plazmákkal rengeteg a gond van, nekik is sorban hibásodtak meg az üzletben kiállított TV-k.
    - 200e Ft (+60e Ft) vételár
    + Fogyasztása 128 W ami, meglepő, hogy full HD lévén igaz picivel de még kevesebb mint az 1"-al kisebb képátlójú HD ready X60-nál? Lehetséges egyáltalán, hogy ilyen keveset fogyaszt? Panasonic hasonló kategóriái 200-300 W között fogyasztanak.
    - Tömege 19,6 Kg, ugyanaz a megjegyzés mint az előző pontban
    -/+ Pentile mátrix kijelző, ha egyáltalán az van benne? Az jobb vagy rosszabb az X60-nál?

    Nem tudom a felsorolt filmeknél érdekes-e de tudja mindkét TV az a bizonyos 24p kandencia helyes lejátszást? Egyáltalán ez milyen filmeknél érdekes? Mindegyiknél?

    Köszönöm előre is! :)

    Ui: Panasonicot láttam élőben és tetszett, bár közelről tényleg látni a pixeleket. Samsungot sajnos nem láttam és nem is fogok, ha csak azt nem rendelek, de félek tőle mert állítólag gyengébb mint a Panasonic és a még gyengébb LG 50PB660-t láttam élőben és kiábrándítóan pocsék képe volt az X60-hoz képest tv adásnál, egy soron volt mindkét TV.

    [ Szerkesztve ]

  • GmailOutlook

    tag

    válasz BBéci #70987 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Használt Panasonic TX-P50X60E TV menüjében - vagy máshol - meg lehet valahol nézni, hogy mennyit üzemelt eddig (üzemóra)?

    Mit érdemes még ellenőrizni vásárláskor?

  • GmailOutlook

    tag

    válasz BBéci #71210 üzenetére

    Ezt találtam:
    "A 2013-as Pana TV-én az üzemóra megjelenítése: Menu - Súgó - Rendszerinformáció - Állapot4 - a betű utánni szám a keresett információ :) Nálam a 55ST60 így jeleníti meg."

    Ez az X60-ra is érvényes?

  • GmailOutlook

    tag

    A héten vásároltam egy "új" Panasonic TX-P50X60E TV-t 125e Ft-ért. Az üzletben ki volt állítva pár napig, nem gyári fali konzolon, emiatt a TV hátfalán a csavarpontoknál a lemezt meghúzták-meggyűrték a csavarok, valószínűleg a csavarok alá a gyári konzolon van távtartó gyűrű... Plusz a hátfal bal oldalán van 2 kicsi benyomódás...
    36 üzemóra van benne. Egyéb sérülése nincs.

    Miután otthon éjszaka üzembe helyeztem a készüléket, azt tapasztaltam, hogy a képernyő alsó (7 cm) és felső (6 cm) részén vízszintes sávban eltérő (halványabb) a képernyő színe. :(

    A fekete képnél alul + felül halványabb (szürkébb) mint középen.

    Szürke képnél viszont alul + felül sötétebb szürke színt mutat ezekben a 6 és 7 cm-es sávokban, mint középen.

    - Mi okozza a problémát? Képernyő hiba, panel hiba?
    - Elképzelhető, hogy ghosting vagy beégés?
    - Az üzletben kiállítva a 36 órás működtetés közben lehet hogy kizárólag szélesvásznú tartalom ment a készüléken és ez okozta (azt mondták változó tartalom ment rajta)? (Valahol azt írtátok, hogy a szélessáv nem okozhat problémát.)
    - 36 óra alatt ez normális?
    - Vagy a bejáratási időtartam alatt érzékenyebb a képernyő?
    - Mi a megoldás ebben az esetben?
    - Visszavigyem a TV-t (visszaveszik) és vegyek plusz pénzért egy "0" perces hibátlant, vagy tartsam meg, mert esetleg rendbe jöhet a képernyője?
    - Ha veszek egy "0" percest és azon nézek szélesvásznú filmeket, azon is kialakulhatnak ezek a sávok?

    Jelenleg 44 üzemóra van a TV-ben, a +8-at otthon teljes képernyős tartalommal használtam. A sávok megmaradtak.

    +1:
    Pendrive-ról idegen nyelvű magyar feliratos film lejátszásánál a felirat nem jelenik meg a képernyőn. Ez miért van? Nem tudja kezelni a lejátszója? Megoldás?

  • GmailOutlook

    tag

    válasz Jim74 #71325 üzenetére

    Nekem is a lelki békém bántja. Plusz szeretnék rajta én is filmeket nézni, többsége szélesvásznú, az pedig csak tovább ronthat a már most meglévő problémán.

    - Mondjuk "0" perces TV-nél, ha felváltva használom szélessávú film nézésre és normál 16:9 TV nézésre, akkor gondolom nem jelentkezne ez a probléma?

    - Lejátszó felirat megjelenítésére alkalmas lehet még egy Samsung PS51F5000 Tv-re csere? Azt olvastam itt h. a Samsungoknak fejlettebb a média lejátszójuk? Tényleg így van?

    - Ill. a Samsung képe 3 m-ről nem tudom jobb-e mint az X60-é?

    - X60-nál a színek szépek, élethűek, sd anyag / tv adás viszont eléggé homályos és amikor a kamera oldalirányban pásztáz, akkor szaggat a kép. Samsung full HD-je ezeket jobban tudja kezelni?

    Sajnos élőben sehol sem találtam - láttam ilyen TV-t.

  • GmailOutlook

    tag

    válasz rgeorge #71326 üzenetére

    Viera / videók betöltésénél nem volt ilyen mód - lehetőség. Most 3 napig nem vagyok otthon, utána megnézem konkrétan ezt a lehetőséget.

  • GmailOutlook

    tag

    válasz liszi70 #71327 üzenetére

    "Nem. Szélesvásznú anyagot néztek rajta sokáig."
    - Én is erre tippeltem, de nyilván az üzlet változó tartalmat mondott utólag és h. sajnálják és visszaveszik.

    "Panel inhomogenitás a szélesvászon miatt, ami szerintem változó, teljes képernyős tartalomnál előbb-utóbb el fog múlni."
    - Ez pontosan mit jelent? (Panel inhomogenitás) Homogén felület megszűnt létezni, ok. De ez már így marad akkor is ha hosszú idő után esetleg már nem látom a csíkokat? Esetleg könnyebben visszajönnek a csíkok mint egy normálisan bejáratott TV-nél?

    "Ha bolti módban volt, jól felnyomott kontraszttal, akkor igen."
    - Az ilyen használat okozta csíkok egy ilyen új TV-nél 100%-ban visszafordítható a használattal, vagy visszafordíthatatlan?

    ""Vagy a bejáratási időtartam alatt érzékenyebb a képernyő?"
    Igen."
    - Bejáratás 500 üzemóra normál beállításmódban történő használat alatt nem tanácsos szélesvásznú tartalmakat nézni egyáltalán a plazmán? Utána már nem lesz ilyen gond?

    "Semennyit nem változott, halványodott? Egyébként kevés a 8 óra, várj még és járasd. Próbálkozhatsz fehérmosással is, az gyorsítja a folyamatot, viszont haszontalan idő. Vagy cseréld ki egy újra, te tudod."
    - Talán picit mintha halványodott volna. Rátettem a fehérmosást is kb. 2x 20 mp-re, azalatt pl. nem látni a csíkokat. Viszont azt is írtátok, hogy a fehérmosással óvatosan kell bánni. Gondolom egy új TV-nél meg pláne, így van? Károsítja a képernyőt egyébként? És mennyi időtartamig kell / szabad használni a fehérmosást?

    "Rendbe jöhet, de például én szívesebben látok egy szűz készüléket a nappalimban. De ezt csak te tudod eldönteni. :)"
    - Az a probléma, hogy teljesen újban csak 179e -ért van ilyen, Szlovákiából. Az üzletben is ez az 1db volt. Panashop-nál vannak 140e-ért szintén kiállított tv-k, de azok hónapok óta mennek az üzleteikben, gondolom sok 100 üzemóra van már bennük, így a 2 év gari ellenére az nem alternatíva.

    - Samsung PS51F5000 -ban gondolkodtam még eredetileg is. Az full HD és +1" (51). Viszont az 190-200e Ft (+65 - 75eFt) szintén külföldről. Megéri egy ilyen Samsungra ráfizetni? Szép ennek a Samsungnak a képe, színei (3m nézési táv általában) az X60-hoz képest? (Élőben sajnos sosem láttam, csak LG full HD-t de annak szörnyen rossz képe volt.) Tesztet sem találtam egyikről sem...

    - Egyáltalán megbízható, jó konstrukció a Samsung plazma? Vagy csak a Panasonic a jó és inkább egy Pana HD ready mint egy Samsung full HD ha a keret max. 200e?

    [ Szerkesztve ]

  • GmailOutlook

    tag

    válasz DM-Fan #71331 üzenetére

    "Én egyetlen percet sem járatnám: van belőle vadi új több helyen is. Vinném vissza azzal a lendülettel, hogy kenjék a hajukra a leharcolt szarjukat. Pénz vissza, viszem oda, ahol gyári újat adnak. Hivatalos kereskedőnél is csak 15 eFt-ot kell ráfizetni a most otthagyott 125 eFt-ra és gyári fóliázott készüléket vehet ki a dobozból... "

    Sajnos már nincs 140e-ért vadi új. Mind bemutatódarab, mind a három helyen. Van köztük olyan ami 6 hónapja kint van. Közel 180e Ft-ért van már csak külföldről, bontatlan dobozos...
    Fólia amúgy rajta van még az enyémen is (a kereten). De a képernyő a lényeg..

  • GmailOutlook

    tag

    válasz Gicz #71335 üzenetére

    "Meddig engedted rá a fehérmosást? 2x 20 másodpercre? Nem percet akartál írni?"

    2 x 20 Mp volt, jól írtam. Nem mertem tovább mert semmit sem ír róla a használati útmutatója, és féltem, hogy károsítja esetleg a plazma panelt a hosszabb használat. Írtátok is hogy csínján a fehérmosással. Előbb telefonon két külön Panás embertől két külön információt kaptam:

    1./ A Plazmánál az első 50 üzemóra meghatározó.
    (Ez alapján nem érdemes vele foglalkoznom egyáltalán.)

    2./ Fehérmosást akár 30-60 percre tegyem rá.
    (Ez alapján meg van értelme vele foglalkozni)...

  • GmailOutlook

    tag

    Sziasztok!
    Conax modullal kapcsolatosan kérnék tanácsot, javaslatot.
    Idén augusztusban újonnan vásárolt 2013 év végi gyártású, 2013-as modell Panasonic TX-P50X60E plazma tv-mhez vásároltam használtan egy SMIT CA modult kb. 2 hete.

    A TV-m működése a SMIT CA modullal viszont jelentősen lelassult, a bekapcsolás és a csatornaváltás is +3 + 6 másodpercet vesz igénybe, mint CA modul nélkül. A kép alsórésze (vagy az egész képernyő) csatornaváltáskor 1-2 másodpercig csíkosodik, kockásodik, a hang szaggat. Az antenna vételem 100%-os, adó kb. 600m-re tiszta rálátással. Modul nélkül nincs is ilyen jelenség.

    A CA modulból kiolvasható „CIM összeállítási dátum: Aug 6 2010”

    Elképzelhető, hogy a problémát az okozza, hogy régi gyártású a CA modul, esetleg régi a szoftvere?
    A TV-m használati útmutatója ezt írja:
    "- Lehetséges, hogy némelyik, forgalomban kapható CI modul régebbi firmware verzióval rendelkezik, ami nem működik elégségesen CI+ v1.3 TV-vel.”

    Szoftver frissítési lehetőséget nem találtam az interneten, a modulhoz.
    De azt a bizonyos „CI + v1.3 tv” -hez ajánlott CA modult sem találtam sehol.

    Kérdéseim:
    - Mi lehet a probléma oka?
    - Minden CA modul eleve így működik, vagy csak ez a Smit működik így?
    - Régi esetleg a CA modul és vagy a szoftvere?
    - Szoftverfrissítésre van lehetőség, ill. érdemes egyáltalán? Ha igen, hol?
    - Amennyiben más típusú, új CA modul javasolt a TV-mhez, úgy melyik gyártmány a legmegbízhatóbb (Strong, Wayteq, Synaps) és leggyorsabb működésű?
    - A gyártmányon belül, melyik típus az ami a CI+ v1.3 TV -vel tökéletesen működik?
    - Mit jelent a CI + v1.3? (Üzletekben nézegettem új CA modulokat és egyikre sem volt ráírva)

    Smit modulom adatai:
    Szoftververzió: CNX-ORDGRC-2.5.10M2
    Hardververzió: 2.2.1
    Felület verziója: 0x40
    Munkamenetek száma: 5
    Nyelv: 36
    CA_SYS_ID: 0X0B00
    CIM összeállítási dátum: Aug 6 2010

    Amit tapasztaltam CA modullal (Mindig TV kártyával, vagy anélkül egyaránt):
    TV bekapcsolása is lassabb.
    1. Kódolatlan csatorna bekapcsolásánál: 6 sec.nál kép megjelenik, majd kockásodás és a 9. sec-ra kitisztul a kép, onnan állandó a minőség.
    2. Kódolt csatorna bekapcsolásánál: 9-11 sec.
    3. Csatornaváltás egymást követő léptetéssel: 4 - 6 sec között változó idő (a kép megjelenéséig)
    4. Csatornaváltás nyomógombbal random: 7 sec (a kép megjelenéséig)
    A hang először jön meg csatornaváltáskor egy pillanatra majd elhallgat, majd visszajön a képpel együtt.

    CA modul nélkül:
    1. Kódolatlan csatorna bekapcsolása 2,5 sec
    2. Kódolt csatorna bekapcsolásánál 5 sec
    3. Csatornaváltás léptetéssel: 2,5 - 3 sec
    4. Csatornaváltás nyomógombbal random: 5 sec

    Előre is köszönöm!

  • GmailOutlook

    tag

    Sziasztok!
    Panasonic TX-P50ST50E típusú Tv-t vennék amit már megnéztem.
    Tv adás nem volt rajta antenna híján.
    Pendrive-ról lejátszott 1 GB körüli szélesvásznú SD filmeknél az alsó felső fekete sáv nem homogén fekete, hanem eléggé hangyafocis, fehér szemcsés.
    A menü feketéje az rendben van, az normál homogén fekete.

    - Ez hiba vagy az FHD panel miatt ilyen?

    (Nekem hd ready van otthon TX-P50X60E, azon homogén fekete ugyanezen filmek alsó - felső sávja.)

    - Meg szabad venni ezt a típust illetve 60e-t megér? Ha igen de nem ér annyit, akkor mennyit ér?

    [ Szerkesztve ]

  • GmailOutlook

    tag

    válasz Zoli_2010 #91349 üzenetére

    Köszönöm, mire írtál megvettem tegnap délelőtt.
    Előtte egy gyári állapot visszaállítást csináltunk rajta és láss csodát, tökéletes lett.
    Ma itthon kísérleteztem vele, feltehetően csak a fényerő volt feltolva rajta (pont az első tipped).

    10-11 éves a Tv.
    Üzemóra 17777
    On/off: 4858
    - Ez mennyire vészes?

    Első smart tv-m. App alig van rajta, azok is ismeretlenek. Youtube pl. nincs.
    - Lejárt esetleg a Panasonic támogatása vagy liszence ez ügyben ennél a Tv-nél (TX-P50ST50E)?

  • GmailOutlook

    tag

    válasz Robeast #91355 üzenetére

    Azért ezt jó tudni.
    Köszönjük. 😊
    Új led Panasonicnál mondták 2 hónapja az üzletben hogy hat év után megszűnik a támogatás és/vagy a licenc és utána nem elérhetőek az appok.
    Ez olyan hihetetlennek hangzott. De lám nagyon is valóság.
    Alapból TV és letöltött film nézésre vettem a tv-t tegnap. Okos funkciókkal most ismerkedtem, volna. De szerintem nem fognak hiányozni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák