Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz M_AND_Ms #92025 üzenetére

    Hidd el a Panasonic megvette a Kuro szabadalmakat és az összes R&D tudást amikor felvásárolta a Pioneer-t és mégis befürödtek vele. Az EU és más földrészeken is érvényben lévő / újonnan életbe lépő energiafelvételi limitek gyakorlatilag önmagában kinyírták a technológiát, amit egyébként 1970 óta fejlesztettek, tehát ne gondoljuk hogy nem volt rá idő.. Egy plazma tv 400-500 wattot fogyasztott és akkor az még csak FullHD volt és max 150 nit fényerő.

    A Panasonic ugyan bemutatott a 2010-es CES-en egy 4k-s verziót de ez inkább vicc volt, mert kvázi összedrótoztak 4 db fullHD TV-t, már ami a méretet, a súlyt és az áramfelvételt illette. 2014-re (jéé pont 10 éve) lehúzta a rolót mindenki, mert minden mérnök feltette a kezét és kijelentették, hogy nem lehet versenyezni árban/ fogyasztásban/ fényerőben/ felbontásban az OLED-el.

    Ha lehetett volna, hidd el a nálunk okosabb mérnökök megtették volna.

    Nem lehet. Vége van.

    Ez pont olyan mintha te azt mondanád, hogy miért nem lehet úgy fejleszteni az Otto motort mint ahogy a processzor gyártók fejlesztik a szilicium lapkákat. Nem lehet, más technika, más anyaghasználati és fizikai korlátok vannak. Ha annyit fejlődött volna egy Otto motor mint amennyit fejlődött a CPU a Commodore 64 óta, akkor egy 1 köbcentis robbanómotor kb 1 millió lóerő lenne és nem fogyasztana csak egy csepp üzemanyagot a föld hold távolságon...

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

  • hunspikey

    őstag

    Szerintem mindegy is, hogy 500 vagy "csak" 300 wattot eszik. A lényeg, hogy ennyiből csinál átlagosan max 120 nit fényerőt, szemben a mai motyók 10x-es fényerejével fele ilyen fogyasztás mellett, ez számomra 1/20-ad hatékonyság..

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

  • hunspikey

    őstag

    válasz szika87 #92048 üzenetére

    Jajj dehogy szapulom - volt nekem is vt50, majd vt60 - imádtam. Tényleg plasztikus gyönyörű lépe volt - csak nem volt 4k. Máig emlékszem ahogy a Samsara jelenetei pörögtek, a vulkános nyitás, a mummia arc stb - iszonyat szép volt. Engem mondjuk a rainbow effekt rohadtul zavart de ennek ellenére iszonyú szép volt.

    Most Lg G3 van, 77 colos - szerintem összességében egy korrekt Dolby Vision tartalom már többet ad - de ez ízlés kérdése. Én mondjuk bírom ahogy az OLED mozog, van aki nem.

    A fogyasztási számításnál nagyjából hidd el veled vagyok. Hányok az amcsi nyuggerektől akik beköltöztek már a Royal Carribean hajókra és ott veretik a két ütemű nehézgázolajos szarukkal. Egyértelműen be kéne tiltani, ha nár a TV / porszívó / hűtő / minden egyéb szar fogyasztását maximálták. Retkes repülőket is. Mindenki sárkány gyümölcsöt zabál meg avokádód - tipik magyar menü nem? Ja nem...

    Szóval hidd el adom amit mondasz - csak annyit írtam, és gondolok, hogy szigorúan technikailag nézve a plazmának vége.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

  • hunspikey

    őstag

    válasz szika87 #92050 üzenetére

    Felskálázásban nem szar a mostani OLED, régen okádék volt most már szerintem szép.

    A streaming oldalak változó arányban adnak ki értékelhető tartalmat.

    A sorrend minőségben / bitrátában stb nagyjából így néz ki sorrendben nálam:

    Skyshowtime: gyakorlatilag kizárólag fullHD, SDR
    HBO Max, nagyon ritka a DV, többnyire SDR 4k, de rengeteg az SDR, fullHD is
    Amazon Prime: sok 4k HDR, kevés DV 4k, nagyon kevés SDR 4k, pár SDR FHD
    Disney+: szinte kizárólag DV 4k, néha néha 4k SDR, normál bitráta
    Netflix: 99%-ban 4K DV minden release, elvétve 4k SDR, a DV adások 20Mb felett mennek
    Apple TV: minden, kizárólag 4k DV- iszonyat bitrátával 30Mb+ gyakori - kibaszott jó a képe, pl most fut a Constellation - hát az olyan hogy befosol...

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák