Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    Panasonic g30-hoz keresnék ide+sata kezelő külső boxot, racket, enclosure-t, magyarul tokot. :)
    A kérdésem az, hogy honnan lehet azt tudni, hogy a TV kezeli-e az adott chippel szerelt tokot? Van erre vmi tuti módszer vagy lutri? Csak mert mintha korábban olvastam volna olyat, hogy már jártak úgy, hogy a külső HDD-t nem ismerte fel a TV.

    Ha már ennél a kérdésnél tartok, akkor találtam egy olcsó megoldást számomra, ha az jelent valamit JM20337-as chipsettel van szerelve.

    Esetleg bármi egyéb jó tanácsot szívesen veszek az adott kérdéskörre vonatkozóan! :R

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Üdv mindenkinek, ismét itt vagyok! :)
    Korábban itt a topikban kezdtem el olvasgatni, körülnézni TV téren úgy, hogy azt sem tudtam mi a különbség plazma és LCD között. CRT TV-ről történt a váltás, eddig nem is érdekeltek a TV-k.
    Aztán, hogy tesóm mondta, szeretne karácsonyra a családnak venni egy TV-t, kértem itt a segítségeteket. Hosszas olvasgatás-videó nézegetés után az itt dicsőített G30-ra esett a választásunk. Egészen karácsonyig egy havernál volt, szóval még nekem is meglepetést okozott, mert sajnos a beszerzés/kipróbálás pillanatában nem voltam jelen.
    Szüleink nagyot néztek és nagyon örültek az ajándéknak (mélyebb érzelmi szálakat nem szövögetek, mert már így is eléggé off vagyok).
    A lényeg, hogy számomra is új kapukat nyitott meg ez a TV. CRT és a 24"-os LCD szgép monitorom után egyszerűen nem hittem a szememnek: otthoni környezetben teljesen más a készülék, mint egy boltban nézve. Persze lehet, hogy a beállítások miatt is, pedig annyira még nem is konfigurálgattam, csak pár opciót vettem szemügyre. Azt hiszem ez a készülék újra definiálta számomra a mozgókép fogalmát. Ezért ez úton szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, aki segített a választásban, különösképpen DM-Fannak a kitartó munkájáért, amit ebben a topikban végez.
    Azért is kötelességemnek éreztem köszönetet mondani, mert ha nem olvasom ezt a topikot, akkor nem is veszek tudomást az xbox+tv akcióról, amit sikeresen nyélbe ütöttünk (box eladva), így olcsóbban jutottunk hozzá a készülékhez.

    Más:
    Sikeresen választottam hozzá külső vinyó boxot, felismerte a 160gb-os samut a TV. Az első hsz-ben van kép is róla, szerencsére pont a fekete az, amit vettem, ennek az eleje nem az a gagyi krómhatású műanyag, hanem sima fröccsöntött műanyag, de az egész tok sokkal minőségibb benyomást nyújt élőben, mint képen. Itt hozzátenném, hogy ez a TV sem lacafacázik, ugyanis az általunk használt 160-as vinyón kb 150 bad sector van. Írásban ez jelentős hátrány, van hogy 20 percig másol 1.5 gigát, de olvasásban, lejátszásban eddig nem okozott problémát.

    A méretekről, szubjektíven:
    Ahogy korábban említettem, kb 3-3.5 méter távról nézzük, erre az első hsz grafikonjai és ti is a 50'-osat ajánlotok. Mi a 42-es G30-at vettük, de a szülők már ezen is csodálkoztak, és hatalmas előrelépés volt, a 60 centi átlójú crt-hez képest. Édesanyám még most is azon sipítozik, hogy ez túl nagy, vehettünk volna kisebbet. Annak ellenére mondja ezt, hogy megfelelő helye van a TV-nek, elfér a szobában (nappali), amit semmiképp nem mondanék kicsinek és a környezethez is passzol. Fateromnak nagyon tetszik, legtöbbet ő tv-zik a családban, teljesen meg van vele elégedve.
    A nagymamákkal még szenteste megnéztük Jézus élete c. filmet, örültem, hogy a 97 éves nagymutterom is látja végre normálisan a képet és a hangot is jobban hallotta, mint a crt-n (pedig én személy szerint nem vagyok elszállva a hangminőségtől, persze tudom, hogy egy ilyen TV-hez dukál egy jobb minőségű házimozirendszer, később talán az is jön mellé :) ).

    Felbontás:
    Megnéztem rajta a transformers 3-at, full HD-ben. Valami hihetetlenül gyönyörű volt! Bár 2D-s a TV, mégis annyira élethű a képe, hogy térben teljesen el tudtam képzelni az egész filmet (igen, láttam már 3D-s filmet moziban is, gépen is, játékkal is játszottam 3d-ben). Megnéztem még a star trek 2009-et is FHD-ben, az is pazar volt. De meg kell mondjam, hogy a 624x352-as felbontású family guy is baromi jól néz ki ezen a panelen!

    Bocsi a hosszú hsz-ért, azért remélem lesz, aki elolvassa! :R

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Panasonic Viera Skype kamerát nem tudjátok hogy hol tudnék (olcsón) venni? Amazonon és ebayen láttam, de ha lehet inkább belföldről vennék.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák