Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz liszi70 #33788 üzenetére

    Igen, ez teljesen egybevág az én általam tapasztaltakkal, más kérdés, hogy nekem a 2.4-es gamma jön be nagyon. A 2.2 egyéb filmeknél nem hozza az a régi jó diafilmes képi világot, melyet a 2.4 szépen hoz. A brightnessel is játszottam vagy 1 órát, 2-3 ig még el lehet menni vele anélkül, hogy hozzányúlna a valódi feketéhez. Nálam is néha 2-esen megy. Szerintem János bele tud úgy kotorni, hogy csak az alsó IRE értékeken tol egy kicsit, ez meg fogja hozni az árnyékrészleteket szépen. Szíven szerint én is 2.4-es gamma mellett egy picit alul kiemelt görbét kérnék.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

  • janos666

    nagyúr

    válasz liszi70 #33788 üzenetére

    Szerintem tedd vissza 2.4-re és 0-ra.

    Ahogy már írtam, a Samsara ezen jelenete nem egy kalibrálási tesztábra!
    Ahogy hunspikey is mondta, a Hollywood-i filmekhez nem olyan beállítások kellenek, amikkel ott jól kivehetően látod a kavicsokat. Ez egy íratlan szabály, hogy Hollywood-i mozi sötét szobában (mint a mozikban) -> gamma 2.4.

    Nézegessétek inkább a Man in black 3 ügynökeinek fekete zakóit, az Avangers-es "Director" bőrkabátját a film eleje felé, az Avatar-os csaj haját, miután a gyerek fáklyát gyújt, de ő szétveri a vadakat, majd leszúrja az utolsót, és imádkozni kezd. Vagy esetleg javaslom még a resident Evil 4-et, ami sokszor jó sötét, de tiszta digitális felvétel, és az Avatar-hoz hasonlóan valódi 3D, de vannak benne élő szereplők is (meg zombik is :DDD).

    A Samsara szép, de nem egy Hollywood-i film. Emiatt ne tekergessétek el a TV-iteket. Főleg ne emiatt az egyetlen jelenet miatt, mert én még végig sem néztem, csak ide tekertem bele, ahová hunspikey kérte, meg néha össze-vissza, de úgy tűnik végig ilyen a transzfer.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák