Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kzoli073

    újonc

    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni két problémámmal kapcsolatban. 1 hete vettem egy Philips 32PFH5500/88 android smart tv-t.
    1. gond: Rendesen bekapcsol a tv, aztán 10-20 sec után kikapcsol a képernyő, majd 4 színes pötty kering, ezután Philips logó, majd innen megy az adás. De ez nem mindig fordul elő (pl. 6 bekapcs.-ból az első 3-nál volt ez, aztán nem volt ez a probléma). Volt olyan is, hogy 20 perc után fordult ez elő.
    HDMI1-re van kötve egy Panasonic DVD-író,
    HDMI2-re van egy SONY házimozi csatlakoztatva,
    SCART-ra pedig egy DAEWOO DVD-író.
    Netre egy DIGI router van kötve kábellel, WI-FI ki van kapcsolva. Az automata frissítés is. Majd lefrissítem, ha kell, mert most frissítettem a szoftvert. Analóg tv-előfizetésem van.

    2. gond: minden reggel kb. 6 óra körül lenémul a SONY házimozim rádió adása (MUTING ON). Ez azóta van, amióta ez a tv itt van. Összefüggésben lehet esetleg azzal, hogy a tv 6-kor frissítene?

    Mi lehet a megoldás?

  • kzoli073

    újonc

    Sziasztok!

    Olyan problémám van, amire eddig senki nem tudja a megoldást.

    Philips 32 PFH 5500/88 tv-m van.
    Előzmény: több hibával vittem be a szervizbe (1. bekapcsolás után 20 perccel mindig kikapcsolt, mert frissített magától, 2. házimozis film nézése után nem lehetett visszakapcsolni tv-üzemmódba, 3. volt, hogy nem lehetett bekapcsolni). Ezeket a hibákat orvosolták, viszont most egy új hiba lépett fel:

    HDMI-kábelen keresztül nincs kép, se hang a tv-n (azt érzékeli ugyan, hogy valami rá lett kötve, mert fekete és sötétszürkén váltakozik a kép). SCART-on keresztül viszont van kép és hang is. Két HDMI-kábellel is megnéztem, de semmi. SONY házimozim van, továbbá egy Panasonic HDD és egy Daewoo HDD-m, ezekkel sem működik. Rácsatlakoztattam ezeket a régebbi Samsung LCD tévére HDMI-vel, azzal pedig működik.
    Egyébként a szervizbe szállítás előtt minden ment HDMI-vel.

    A csavar a történetben, hogy kijött a szerviztől egy szerelő, hozta a saját HDD-jét, és azzal működött!!!
    Rácsatlakoztattam a laptopomat, és azzal is működik HDMI-n keresztül!
    Mind a négy HDMI-aljzatot kipróbáltam.

    Azt mondta a szerelő, hogy ő még ilyet nem látott!

    Találkozott valaki hasonló problémával?

    Üdv:Zoli

  • kzoli073

    újonc

    válasz tlaci72 #13395 üzenetére

    A korábban említett javító cégnél nekem olyan "jól" megcsinálták a tévémet, hogy most már csak szelektíven működik a HDMI. A számítógépet érzékeli, de a házimozit nem. Persze megoldást nem tudnak rá. Bravó!

  • kzoli073

    újonc

    Úgy tűnik, megoldódott a HDMI-problémám, hogy míg a számítógép képe látszódott a tv-n HDMI-n keresztül, addig a házimozié pedig nem. A szervizvezető mesélt mindenféle hasbaakasztó dumát, hogy nem kompatibilis; meg hogy régi a házimozi; azt is, hogy legújabb szoftvert kapta a náluk kicserélt SSB-panel, és ezért nem jó a másik márkájú eszközeimmel....Bla-bla...Na, persze! Érdemes volt cseszegetni a javító kft-t! Először kijöttek, majd megállapították, hogy itt tényleg nem stimmel valami, majd hoztak egy héttel később egy új SSB-panelt, és lőn csoda! Tökéletesen működik a tv-m a régi(!) cuccaimmal is! A szerelők egyébként egész normálisak voltak és hamar megcsinálták, amit kellett. Köszönet érte.

    [ Szerkesztve ]

  • kzoli073

    újonc

    Sziasztok!
    32PFH5500/88 LED Smart tv-m van. Az a problémám, hogy mióta az USB 3.0 csatira külső vinyót csatlakoztattam, azóta időnként egy-egy pillanatra megszakad a hang a tv-műsor nézésekor. Időnként a kép is le-lefagy, de az ritkább. Ha a külső vinyóról nézek egy felvett műsort, akkor ez néha van, de azért előfordul. Találkozott valaki ilyen problémával?

Új hozzászólás Aktív témák