Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Amarton

    tag

    válasz gooool #1283 üzenetére

    Ha megengeded, akkor kifejtem én is a pasztalatomat a témában.
    Én is ugyan ebben a helyzetben voltam és több barátom is, akik nem olyan régen játszanak és nyilat cseréltek.
    Több teória is van azzal kapcsolatban, hogy érdemes-e egyáltalán réz nyilakkal kezdeni.
    Az egyik teória, hogy nem. (Darts Hercege is ezen a véleményen van.) Egyből wolfram kell így azzal tanulja meg az ember a dobást és nem lesz számára idegen a vékonyabb test. Az egyik haverom ezzel a módszerrel kezdett. Nagyon jól megy neki.
    A másik teória, amiben én is voltam több ismerősömmel együtt. Ez a gyakoribb szerintem. Megtanul az ember dobni réz testtel. Vastagabb, jobban tolerálja a fogási hibákat. Én is dobtam ilyennel már egy hét után 140-et, duppla bullt stb. Aztán váltottam wolframra. Hasonló súly és súlyelosztás. Mégis vékonyabb volt és össze vissza ment a nyíl dobáskor. Gyakorlatilag újra kellett tanulnom dobni, mert más volt a fogása.
    Szerintem a vékonyabb test zavar meg téged, de az el fog múlni.
    Én is hátul fogtam a nyilat. Nekem elkezdett a levegőben fel-le kacsázni. Torpedó alakúra cseréltem, ami elől súlyos. A torpedó alak miatt pedig pár mm-el vastagabb is, mint az egyenes szárú.
    Mindenképp szakértő mondja meg, hogy neked milyen nyíl kell és függ attól is, hogy mennyi pénzed van rá.
    A Pólusban mind a 3 srác ért hozzá, így mindegy mikor mész.
    Alap dolgokat is elmondtak, amikre lehet magamtól nem jövök rá, vagy csak sok idő múlva.
    Pl.: Miért van az és min kell változtatni, ha horizontálisan mennek a nyilak (pl bull, tripla, dupla a 20-as szektor esetén és a sima szektorra célzol). Mit kell csinálni, ha a 20-asra célzol, de az 1-es be megy. Mit kell ellenőrizni, ha oldalról kacsázik a táblába a nyíl és horizontálisan ferde stb.
    Az elején nekem is 35 környékén volt az átlag. Most már 55, de inkább felette. 75,15 a rekordom eddig.
    Egy kicsit hosszúra sikeredett.

    http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

Új hozzászólás Aktív témák