Új hozzászólás Aktív témák

  • qqcqqc

    őstag

    Beüzemeltem a T62 plus és I340-T4-ből készült OPNsensés dobozom.
    Egész szépen muzsikál egyenlőre elég alap konfigurációval. Az Intel "0" portja a WAN, az többi bridge összefűzve, a bridge a LAN. Eddig egy protot használam, arra van rákötve az előző mi-r3g, amit AP módba raktam. Ebben maradt az eddigi 2 vezetékes kapcsolat. Ma átdugtam az egyik gépet egy másik portba és működött is rendesen, volt rajta net, de a gépen megosztott mappák a többi gép számára elérhetetetlenek lettek, a gépet pingelni nem lehetett. Vissza raktam a régi kábelt, ami a Xiaomiba vittek és megint ment minden. Ezt nem értem, a három csatlakozó (OPT1-3) összevonása egy bridge-be, pont azt szolgálja, gondolom, hogy egy kvázi swichként működjön a dolog. A másik ami nekem furcsa a port nyitás. Kinyitottam egy portot a Transmission web feleületének és beállítottam a FreeDNS címemet, ezt szépen frissül is. A Transmission webes felületét a freeDNS-s címen mobilnetről szépen elérem, de ha egy belső gépről próbálom ezen a címen elérni, akkor nem megy, csak az adott gép nevével vagy ip címémevel. Ez így normális? Az eddig használt eszközöknél nem volt ilyen.

Új hozzászólás Aktív témák