Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz inf3rno #297 üzenetére

    Nem teljesen értem az oktatás koncepcióját, de mindegy. A saját kis otthoni SOHO routereken akar állítgatni, közben meg Enterprise rendszereket érintő dolgokról beszél.
    Ha nem elérhető a DNS szerver, akkor a rendelkezésre állás sérül az IT biztonság szentháromságából (CIA), ami meg otthoni átlagjóskának a legkevésbé fáj (cégeknek nyilván másképp fájhat). A Google DNS szerverét beállítva (8.8.8.8), eléggé biztonságban érzem magam ezzel kapcsolatban (vannak már eszközök ddos ellen, kisebb szervezeteknél is mint a Google). Ha még beállítunk egy másodlagos DNS szervert, akkor meg végképp nem érzem ezt problémának (saját szerver eléggé overkill lenne erre a célra, ráadásul magánemberként nem is erre való).
    Nem hallottam még TCP secure opcióról, nem is értem hogy milyen módon titkosítana. A helyi hálón, bármely környezetben (legyen az otthoni vagy céges), szerintem nem feltétlenül kell titkosítás az adatforgalomban (bár vannak ettől eltérő vélemények). A hálózatot magát kell védeni: a külső részt tűzfallal, belül megfelelő szeparációval (VLAN), a fizikai végpontokat port security-val, és persze megfelelő jogosultságmenedzsmenttel a kliensek vonatkozásában. Ha ez megvan, és esetleg mellé van csattintva még némi logelemzés és hálózati forgalom-elemzés is (persze viselkedés-alapú), akkor lehet próbálkozni. Szerintem.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák