Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    válasz eladohardver #241 üzenetére

    Hogy őszinte legyek eszembe se jutott :DDD A baremetal linux diy router/tűzfalamon megcsináltam anno, ezen ki se próbáltam pedig már vagy 1 éve használom. De most, hogy felhoztad idegesít, hogy nincs megcsinálva, holnap átnézem :DDD :R

    #243 Véreshurka Az IDS csak jelez, így az problémát biztosan nem okoz. Mondjuk ebből adódóan hasznot sem hoz, hacsak nem figyeled és reagálsz manuálisan azonnal. Ennek otthonra szerintem végképp nincs létjogosultsága. Melóban mi használunk, de ott van egy teljes eseménykezelő / it sec csoport, aki riasztásokat kezel / reagál. Az IPS nyilván kétélű fegyver. Olyan szinten én sem foglalkoztam eddig vele, hogy saját szabályokat írjak vagy hasonlók, viszont azt elmondhatom, hogy suricata / et / snort ingyenesen elérhető összes szabálya legszigorúbb módon, nagy erőforással rá van engedve kivéve a P2P szabályokat (torrentet azonnal úgy lelövi, hogy csak nézel) és eddig nem találkoztam fals-pozitívval, vagy nem tűnt fel. Szerintem, ha erőforás van hozzá érdemes egy próbát tenni. Ha esetleg nagyon lekorlátoz lehet generikusan állítani, hogy mennyire pattogjon, ugorjon minden szarra. Ha úgy sem, max kikapcsolod. Otthon ugye nem szolgáltatsz, nincs belőle baj sehogy, szerintem :K

    Multibit tökéletesen működik Digi PPPoE -vel és virtuális adapterrel is. Igaz, csak KVM -mel van tapasztalatom, de a többi virtualizációt max viccnek hívnám nem virtualizációnak egyébként is :DDD Ettől függetlenül a hatékonyság érdekében valóban érdemes konkrét fizikai interfészt kiosztani neki

Új hozzászólás Aktív témák