Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macska

    tag

    válasz Bjørgersson #546 üzenetére

    Nálam is ezt csinálja, a másolás végén kicsit áll. File "lezárás" előtt. Valószínűéleg azért, mert azért az a 70 valójában nem egészen 70, lassabb azért. Így azért többet áll a végén. Azért 70 az elején, mert gondolom a vinyó gyorsan tolja rá az adatot kezdetben, + a RAM is besegít, így a mutatott érték valójában gyorsabb, mint a valós. Idő kell, míg beáll a sebesség mutató a valós értékre. Ezért nagy file kell próbára, és a vége felé, 70% után mutatja a valós sebességet. Véleményem szerint. Csak tipp.

    [ Szerkesztve ]

    macska

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Bjørgersson #546 üzenetére

    Szia!

    Emlékeim szerint NTFS fájlrendszernél a Windows használ valamiféle késleltetett írásnak nevezett szolgáltatást. Ez talán annyit tesz, hogy egy gyorsítótárba másolja először az adatokat ( ami lehet nem is a driveon van, hanem a RAM egy szelete, de ez csak tipp ), amit később próbál kiírni, ezért van az a kis gondolkozás a végén.

    A pontos technikai hátterét nem ismerem, de a Microsoft kitalálta az exFAT fájlrendszert (Vistától újabb tudja) és ha pendrivera NTFS kellene, akkor inkább az exFAT ajánlott.

    Szerk.:
    Közben utánanéztem és az NTFS az adathordozóra írja a számára szükséges infokat, így tippre a pendrive egyes részeit fokozottabban használja, amik ha megsérülnek megy a levesbe az egész fájlrendszer.

    Az exFAT wikis oldalából: ( http://en.wikipedia.org/wiki/ExFAT )
    "exFAT can be used where the NTFS file system is not a feasible solution, due to data structure overhead, or where the file size limit of the standard FAT32 file system (without FAT+ extension[7]) is unacceptable."

    Az exFAT fájlrendszer ott használható, ahol az NTFS nem megvalósítható az a túl sok segédadat miatt (ha van jobb fordításotok ne tartsátok magatokban ), vagy ahol a FAT32 fájlrendszer méretkorlátai nem megengedhetőek.

    Murphistic

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

Új hozzászólás Aktív témák