Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MZsoltee

    veterán

    válasz Utka #98870 üzenetére

    Hungárián Melyik város felé? Urán, vagy bel?? ;]
    A belváros felé, ott van parkolás, a másik irányba nincs.

    Újhegyi vagyok, vagyis most költözöm vissza 5 év után. Szóval járok, jártam eleget a Zsolnay-n. Reggel a belváros felé tragédia ami van. Sok az autó és lassan haladnak emiatt a buszok. Araszolás van a Budai és Gyárváros között fixen, és a Balokány/Zsolnay domb és az Árkád között. Ezt lehetne orvosolni buszsávval. Kifelé kevésbé problémás jellemzően.

    Bár szerintem téged sofőr visz. Ezért érzed olcsónak a naftát. :(((
    Szerintem másképp tekintünk az autózásra. Szerinted alapjog és oda és akkor mész autóval ahová szeretnél. Szerintem nem. Szerintem például az inkább alapjog, hogy buszt amin tömegek vannak ne tarsanak fel autók, amikben jó ha 2 ember ül. Ha külön akar utazni, akkor fizessen ezért az idejével ha olyan helyre akar menni, ahová többen szeretnének és az út kapacitása nem bírja a forgalmat.
    Azért érzem olcsónak a naftát, mert sokan vannak az úton. Többen, mint amennyi elfér. Ha emeljük az árát, akkor kevesebben fognak úton lenni, mert kevesebben tehetik meg. Ezt lehet nem csak az üzemanyag árával elérni, hanem behajtási engedéllyel, dugódijjal is.
    Az is érdekes, hogy míg gyerekkoromban sokkal kevesebb autó volt és több busz mindenki el tudott intézni mindent, pedig a mobiltelefon, az internet és a HO nem volt még úgy elterjedve mint ma. Mára többen többet autózunk hiába a technológiai fejlődés...
    - "... le kell szoktatni...."
    "Igaz. Úgy tűnik a gondolkodásról már sikerült..."
    Nagyon egyszerű logika mentén gondolkodom. A meglévő úthálózat nem bírja el az autókat és lassítja a tömegközlekedést. A kapacitást nem lehet bővíteni. Ha bővítenénk, akkor az autók száma is tovább nőne, mert könnyen és gyorsan lehet autóval közlekedni és megint tele leszünk autóval. Tehát nincs bővítés, így a meglévő helyet kell hatékonyabban kihasználni. Ezt úgy lehet megtenni, hogy azokat a járműveket részesítjük előnyben, amik több utast szállítanak.

    Azzal messzemenőkig egyetértek, hogy kritikán aluli a közelekedési morál és a rendőrség nem tesz semmit. Pedig a rendőrök lazán kitermelnék a bérüket ha folyamat büntetnének. És az is igaz, hogy pont a hivatásos sofőrök azok, akik úgy gondolják nekik mindent szabad legyen az kamionos, buszos, vagy taxis és amikor ezt nem nézed el neki, akkor ő van a legjobban felháborodva.

    A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

Új hozzászólás Aktív témák