Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz Zewa #62029 üzenetére

    A legtutibb szerintem, mint borász mondom ezt, tölgyfából lenne jó, és ha még nincs bor ötleted, akkor egy jó kis tölgyfahordóban érlelt, barique cabernet sauvignon, minimum 2008-as de inkább azelőtti, jó helyről származó, jól tartott borral. Vagy egy nagyon tuti küvét. A legjobb ha pincészettől veszed, ott tutira megfelelő körülmények között tartják. Boltok polcairól kerülném. És akkor stílusosan tölgyfában adod át a tölgyfában érlelt bor :D

    Nem mellesleg tölgyfakuglit talán tudok is adni, azt hiszem meg kéne ritkítanom 1-2 tölgyfámat a szőlőben. De hogy mennyire munkálható meg, azt nem tudom.

    Nem tudom mennyire értesz amúgy a borokhoz, ha igen, akkor bocs, ha nem, akkor mondom, hogy nehogy úgy járj, mint egyik kollégám: egy másik, borhoz értő kollégánknak vett egy jó kis 2009-es Portugiesert... mondván, hogy az biztos jó érett már. Ámde ugye épp az oportó az, amit szigorúan frissen szabad csak fogyasztani, max. 1 éves korában :) Azért azt a boltot is megnézném, ahol ilyen öreg oportót képesek még kirakni a polcra...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák