Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Soltika #728 üzenetére

    Nem tudom a géped adatait, elsősorban a memória mennyiség érdekelne, ugyanis 8 vagy több giga ram miatt szokott így eltűnni egy 60G-s SSD kapacitása. Azt tudni illik, hogy a W7 a fizikai memória méretével megegyező 2db fájlt is létrehoz(virtuális memória meg a hibernáláshoz kell). Ez 8G RAM esetén 16G-t csip le kapásból az SSD-ből.
    A megoldás ez esetben az lehet, hogy fix méretűre állítod a virtuális memória méretét (pl 1024 MB) a hibernálást meg letiltod.
    Azért erre gondoltam elsőre, mivel nekem 20G szabad helyem van egy 64G-s SSD-n és nagyságrendileg nagyobb szoftvereket használok, mint amit Te felsoroltál (pl AutoCAD, Adobe teljes fejlesztőcsomag, Blender, RAD Studio stb stb)

    kekec@
    W7-el előtelepített gépről van szó? (ez fontos, mert akkor vannak olyan plusz partíciók, amikre figyelni kell)
    Milyen szerzet az az SSD, ami 200GB kapacitású?

    Krisztina87
    W7 esetén csak egyetlen esetben van létjogosultsága az UEFi installnak, ha a rendszermeghajtó kapacitása nagyobb, mint 2TiB. Minden egyéb esetben teljesen értelmetlen, így esetedben is, hisz egy "mezei" 500GB-os HDD-re szeretnéd telepíteni.
    A W7 telepítése ez esetben hagyományos módon zajlik, csak nem UEFI installt kell indítani. Ezt úgy tudod megtenni, hogy az alaplapod boot menüjét használod, amikor megjelenik a boot menü, ott 2x fog látszódni(pl ha DVD-ről telepítenél) a DVD meghajtó. Egyszer pl AHCI: DVD meghajtó blablabla, meg még1x UEFI:DVD meghajtó blablabla néven. Értelem szerűen ne az UEFI előtagos lehetőséget válaszd.
    A W7 telepítővel meg majd tudsz particionálni, létrehozol egy pl 60G-s partíciót a rendszernek, a maradékot meg az adatoknak

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák