Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz PikkPukk #719 üzenetére

    "A BIOS-ban a SATA módot 2TB-nál nagyobb winyó esetén mindenképp AHCI módba kell állítani, mert IDE módban sose fog a 3TB összejönni?"
    Nagy kapacitású meghajtók esetén mindenképpen AHCI javasolt (nem utolsó sorban Vista óta AHCI-ben illik telepíteni, ha a deszka támogatja)

    "A Win7-et amúgy IDE módú BIOS beállítással installáltam, s utólag átállítva AHCI-re kékhalált kapok.
    Akkor érdemes Win7 reinstall AHCI módban, és akkor lesz 3TB a winyó Win7 alatt?"

    Igen, ez teljesen természetes dolog. Ha utólag próbálod átállítani az üzemmódot, akkor azt így próbáld, ahogy itt la vagyon írva: 6. SATA IDE módban telepítettem a Windows 7-t, utólag át lehet állítani SATA AHCI módra?

    Nem tudom, hogy chipset drivert feltoltad-e. Ha igen, akkor nem biztos, hogy sikerrel jársz, ez esetben reinstall, de most már a leírásom szerint (megfelelően beállított BIOS, megfelelő SATA portra kötött meghajtó, nem kell chipset driver és nem kell AHCI driver sem elsőre, stb)

    "És a BIOS sosem fog 3TB-t mutatni? Mert ott sem látok 3TB-t semilyen beállítással sem a SATA listában..."
    Nézd meg, nincs-e egy jumper rádugva a HDD-re ami 2TB-ra korlátozza le, bár vadiúj WD HDD-n nem szokták lekorlátozni, max utólag esetleg XP-s használathoz (ne csak automatikusan lehúzz valamit, előbb a HDD tetején olvasd el a jumper kiosztást és hogy az miért felel)
    USB porttal meg ne kísérletezz...

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák