Új hozzászólás Aktív témák

  • bfgace

    csendes tag

    Sziasztok, sűrgősen segítségre lenne szükségem, következő a problémám:
    Az op rendszeres meghajtom, amire felvan telítve 20gb méretű és kiszeretném terjeszteni 50-re úgy, hogy az egyik meghajtó méretéből csökkentek, adatveszteség nélkül.
    Próbáltam újratelepíteni a gépet de a DVD-s win7-et nem bootolta be, állítgattam BIOS-ban a boot sorrandet de nem bootol-t. Készítettem USB-re Win7 boot-ot de nem bootol. Betettem egy XP CD-t amit egyből bebootolta és probáltam telepítés közben valahogy átírni a méreteket de nem lehet. Utánanéztem programoknak, probálgattam őket de nem szabályozta át a méreteket. Utána: Sajátgép/Kezelés/Lemezkezelés. De nem lehetett a meghajtót bővíteni mert rajta van az oprendszer és szabadhely sincs. Így egy meghajtóról leszedtem a fölös helyet, még így se lehetett kibővíteni az op rendszeres meghajtót. Nem tudtam egyesíteni se... Ha újratelepíteném XP-vel a gépet majd rátennék Win7-et gép belépése után mert akkor lehet, ha van elég szabad hely és majd letörlöm a régi windows fájlokat, lenne rajta Win7 mert újra szertném telepíteni a gépet de megszeretném csinálni a helybővítést is. Másik ötletem az lenne, hogy szétbarmolnám a másik gépet, kiszedném a HDD-t betenném elsődlegesbe majd gép bekapcs és valami programmal valahogy összeegyesítem a két particiót a C-t és az üreset, majd csinálok egy újat és azt (üres = nincs partició). Mert letöröltem az op rendszeres particiót így nincs most a HDD-n oprendszer csak két fel nem használt terület... Mit tegyek? Megoldja a gondomat? Így is legalább 5 órája szenvedek vele és marhára kikészít. :O

  • bfgace

    csendes tag

    válasz bfgace #1 üzenetére

    Gondoltam arra is, hogy leszedek egy XP-t ami futtatható Pendriveről és valahogy bebootolom és akkor nem kellene szétszedni a másik gépet mert ha szétszedem megint beállíthatom a netet és az megint pár óra rosszabb esetben (Wifi), mindegy. Futna egy XP pendriveről, HDD-n nincs oprendszer, nincs ami használná... talán össze lehetne egyesíteni a 2 üres helyet eggyé és arra telepíteném majd rá a WIN7-et és végre kilenne bővítve az a tetves 20gb 50-re.

  • oncsi

    őstag

    válasz bfgace #2 üzenetére

    Fogj egy Linux Live CD-t (pent) amiről inditva átméretezheted a rendszer particiót is. Pl INNEN Inditás után gparted és már megy is.

    Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

  • peestike

    senior tag

    sziasztok! remélem jó helyre írok :)
    a problémám a következő:
    vagy 1 db 1 terrás külső hdd, 2 részre osztva.
    eddig semmi probléma nem volt vele, xp alatt tökéletesen ment.
    új laptop, win 7, usb bedug, aztán a 2 partícióból a 7es csak az egyiket látja.
    xp-s laptop meg mindkettőt. 7esen o&o partition manager szerint RAW partíció, active, primary partition van, plusz az, amit felismer.
    ötleteket, tippeket várnék hozzáértőktől, hogy szerintetek mi a probléma?
    köszönöm előre is! üdv.

    42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

  • Crampus

    csendes tag

    Sziasztok! Egyesíteni szeretnék két partíciót win7 alatt, hogyan tehetem meg? Az egyiken vannak cuccaim, a másikat formáztam (volt rendszerpartíció volt). Nincs használatban a winyó, csak adatokat tárol az egyik fele, de nem szívesen mozgatnám át a 200 gigányi adatomat, ha nem muszáj. Simán "kötet törlése" vagy ennél bonyolultabb? Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák