Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz gyvince #95 üzenetére

    Erkélyen mind1 hova teszed mert nem lesz pontos.

    Hőmérőházban lehet valamennyire pontos, de annak az egységes egésznek egy gyeppel borított házaktól távoli helyeken földfelszín felett 2méter magasan kell lennie. Ez egyébként OMSZ ajánlás is.

    Bonyolódik az összkép ha dombság van, mert akkor a völgyekhez képest egy dombon 10fokos eltérés is lehet.

    Van is a közelben egy kb 30méterrel magasabban levő műszerük, borult időben jó, de intenzív lehűlés vagy kisugárzási fagy esetén jellemzően 5fokkal a környezete fölé mér.

    Azt is tudni kell, mit akarunk mérni. Nekem többféle hőmérőm van.

    A teraszos amolyan dísz, de ház-közeli mérésre pont jó. Van két profi állomás gyümölcsösbe, egyik a levegő hőmérsékletét méri hőmérőházban, a másik az önmaga hőmérsékletét méri, árnyékolatlanul. Utóbbinak két szenzora is van, az egyik száraz, a másik vízzel felitatott nedves hőmérő. Mivel ez nincs árnyékolva gyakorlatilag a gyümölcs hőmérsékletét jelzi. Ezek csak tavasszal vannak kint, az év többi szakában a pincében vannak.

    Amit legutóbb vettem a tetőre, egész évben kint lesz és az eddigiekből következtetve kiválóan alkalmas lesz előjelezni a fagyot. Hiába van magasan, a tető le van szigetelve és sztem tavasszal amint kint lesz a két műszer kb. ki fog jönni hogy ugyanazt a hőfokot méri majd itt bent mint a kintiek is.

    Ahol lakom a ház pár méterrel a gyümölcsös szintje alatt van és a szép tavaszi áramlás fagykor mindig odafele megy. Gödörfalu, és ahogy töltődik felfele hideggel úgy csordogál pont a gyümölcsösök irányába. Ha nem is emiatt de 50%-ban minimum besegít a fagynak. Kora este kerékpáron is érezni hogy a szomszédos magasabb falunál még meleg van, de itthon már dermesztően hideg.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák