Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • minikahona

    tag

    Sziasztok! Adott egy Speedport Entry 2i Telekomos router, amire csatlakozik 3 Zte set top box, amiből jelenleg csak 2-őt használunk. Egy jó hosszú vezetéken érkezik a jel a szombámba lévő box-ba. Eddig wifin csatlakozott a gépem a routerhez, viszont most eszembe jutott, hogy van egy régi Linksys routerem. Most összeraktam úgy az egészet hogy a hosszú vezeték a Telekomos routerből belemegy a Linksys 1-es portjába, a 2-esbe megy a set top boy kábele a 3-asba pedig a számitógépem kábele. Van net meg minden, a tv és megy a boxból, viszont valamelyik nap a másik szobában nem akart működni a set top box. Most lehet hogy h*lye kérdés, de lehet a kettő dolognak köze egymáshoz? Mármint az hogy nem működött, és az hogy én beraktam egy plusz routert swich-ként az én set top boxom és a Telekomos router közé. Lehet egyáltalán valami gond ebből? Kellene valamit állítani a telekomoson? Igaz azt se tudom hogy bele lehet e lépni abba, sose próbáltam még.
    A válaszokat előre is köszönöm!

    We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

  • minikahona

    tag

    válasz barnibooo #58836 üzenetére

    Szia! Kipróbáltam és működik minden igazából, van net a gépen és a tv is műkszik. Egy WRT120N-t használok swichnek. Inkább arra irányult a kérdés, hogy a Telekomos routernek ez bezavarhat e az hogy az egyik csatlakozója tovább van osztva gépnek és set top boxnak.

    We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

  • minikahona

    tag

    Sziasztok! Nem tudom jó helyen járok e, remélem jó helyen teszem fel a kérdésem. Létezik olyan, hogy az alaplapon csak részben megy tönkre az ethernet csatlakozó? Tegnap este bekapcsolva hagytam a gépet, hogy letöltsek pár játékot az epik store-ból. Éjjel egyszer felkeltem megnézni, akkor még töltött lefelé a gép. Reggel mikor felkeltem az fogadott hogy nincs hálózat a gépen, csak az első játékot szedte le a gép (Destiny 2, kb 120 giga), de az fel is telepedett, a többit már nem tudta leszedni, mert megszakadt a kapcsolat. Power saving módban volt a gép, hogy halkabb legyen és tudjak aludni. Most az a helyzet, hogy nincs internet a gépemen, de a helyi hálózatot látja. Telekomos internetünk van, ami IP TV-t is ad. Egy hosszú vezetékkel van a padláson kereszül áthozva a szobámba a nappaliból a net. Azt a kábel bedugtam egy régi cisco routerbe, amit swichnek használok. Az szét osztja a netet a gép, a tv és a set top box között. Minden más eszközön van net, kívéve a számítógépen. Ha bedugok egy wifi stick-et a gépbe úgy van net, ill. a mobil usb megosztással is.
    Az alaplapom egy Asrock B450 Gaming K4 lap, aminek gigabit netje van, viszont az adapter belállításoknál csak 100/100-nak írja. Kipróbáltam hogy leszedtem egy Ubuntut, amit usbről elindítottam, hátha a windows hülyült meg, de azon sincs net, csak a routerek felületét érem el. Próbáltam windowsban többször is ujra rakni a drivert, másik kábelt használta, sőt, átdugtam a kábalt úgy hogy a hosszú nappaliból jövő vezeték menjen közvetlen a gépbe, de semmi. Viszont ha a TV-be bedugom azt a hosszú vezetéket, a TV-n van net (a wifi-t direkt kikapcsolatb a TV beállításaiban, nehogy onnan jöjjön). Akkor most tényleg tönkre ment az ethernet csatlakozó az alaplapomon? De ha igen, akkor hogy látja a routereket? Hogy hogy be tudok lépni mind a kettőnek a konfigurációs felületére böngészőből?
    Még annyi, hogy éjjel volt egy Windows Defender frissítés, is először arra gndoltam, hogy az kavart be, mert volt aki neten panaszkodott rá hogy kinyirta a netjét, de azután hogy Ubuntu alatt se működött nem tudom.
    Ha valaki tud erre valami választ azt megköszönöm. Eléggé elkeserített ez most...

    [ Szerkesztve ]

    We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

  • minikahona

    tag

    válasz csaszi75 #67202 üzenetére

    Az illesztőprogramos részt már próbáltam, de semmi. A kábelt nem tudom, ha sérült volna valahol akkor hogy tud a TV lejátszani youtube-ról egy 4k HDR videót?

    We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

  • minikahona

    tag

    válasz csaszi75 #67205 üzenetére

    Most dugdostam össze vissza a kábeleket, és random működik. Viszont kihúztam az összes usb-t az ethernet port körül. Azon agyalok, hogy létezhet az, hogy az usb csatlakozók bezavarnak az ethernet-nek? Egy Bluetooth stick, egy usb hosszabbító és egy RGB szélű egér alátét volt bedugva közvetlen körülötte. Az egér alátét tegnap óta van, lehet hogy az nyírja ki?

    We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

Új hozzászólás Aktív témák