Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz _q #59949 üzenetére

    Bocs, keverem a betűket ;-)

    (Egyébként most megnéztem, létezik cat.6e is, meg cat.6a is, de neked az "a" kellene ;-)

    A kábeleket sajnos meg kell nézni, tapogatni, hajlítgatni, mert meglehetősen gyártófüggő is a dolog. Láttam már olyan gyári, szerelt cat.5 patch kábelt, aminek tisztelgett volna egy cat.5 árnyékolt fali kábel is, olyan merev volt: kb. lehúzta a számítógépet az asztalról ;-)
    Szóval látatlanban kábelt venni eléggé necces, mert lehet, hogy láttál valahol valamit, amire azt mondod, OK, ezt még berángatod valahogy, aztán rendelsz a neten valamit, ami meg vastagabb, merevebb, és lekapja a falról a parkettaszegélyt ;-)

    Egyébként én is gondolkodtam azon, hogy lecserélem a parkettaszegélyt, és veszek olyat, amiben el lehet rejteni a kábelt, de lemondtam róla (igaz, nálam 5 kábel indul egy irányba, azt reménytelen lenne beletenni)
    Szerencsére fehér a fal, és vettem fehér csatornákat meg sarokelemeket: feldobtam a parkettaszegély fölé, szerintem ha nem mondom valakinek, hogy ott van, senki észre nem venné. A sarokelemeknek olyan a kialakítása, amiben azért bír kanyarodni a kábel, nem csak derékszögben "törni".

Új hozzászólás Aktív témák