Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz gg72 #59758 üzenetére

    Az a baj, hogy az Alcatel router-nek sajnos csak egy kombinált LAN/WAN portja van :-(

    Pedig a leírása szerint tudna vezetékes és mobil netet kezelni úgy, hogy kiválasztható, melyik az elsődleges, és melyik a backup. Sőt, igazából prioritásról beszél, ez akár azt is jelenthetné, hogy párhuzamosan működik mindkét kapcsolat - eléggé szűkszavú a leírása, sok minden nem derül ki belőle.

    De mivel a kábelmodem lefoglalná az egy szem ethernet portot, nem lenne hová csatlakozni a LAN kábelekkel...

    Megkerülő elmebeteg megoldásként még szóba jöhet az, hogy az Alcatel-t beállítod két WAN kapcsolatra (kábelmodem és mobilnet) , az ő wifi kapcsolatát használod, a TP-Link routert meg felkonfigurálod kliens AP-nek az Alcatel wifi hálózatára, letiltod benne a dhcp szervert, és a LAN portjaira meg rádugod, amit LAN-on akarsz használni ;-) Hülye megoldás, de teljesen működőképes! Felkonfigurálni sem nagy dolog.

    mac klónozás: ez csak opcionális, ha a kábelmodemen nem lenne internet kapcsolat az egyik router-ből a másikba átdugva. Nem tudom, hogy a Vodafone esetében mi van, amiket eddig én láttam, ott vagy klónozni kellett, vagy áramtalanítani a kábelmodemet valamennyi időre: fél óra, egy óra, két óra, attól is függ gondolom, hogy mikor kapott újra a szolgáltató dhcp szerverétől beállításokat.
    De egyébként nem kell megijedni ettől sem ;-) A TP-Link beállító felületén látod a WAN port mac címét, 6x2 darab hexadecimális számjegy, kötőjellel vagy kettősponttal elválasztva. (pl. 00:fa:a5:23:2b:19) Ezt beírod az Alcatel-be a mac klónozásnál, mint új mac cím, és akkor biztosan nem kell várni, ha átdugod az egyik router-ből a másikba a kábelt.

Új hozzászólás Aktív témák