Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chosen

    addikt

    válasz jerry311 #32303 üzenetére

    Kliensek *elvileg* n mind (2-3 évnél nem régebbi telefonok, PC-k), más Wi-Fi nincs átfedésben (vidék). Sávszélesség használat szinte 0, csak annyi, hogy aktív kapcsolatok voltak.

    Gubek-Einste: Tesztelt routerek:

    ASUS RT-N12 C1, TP-Link 841N, Linksys E900

    Amit most már ki tudtam szűrni, hogy a kliens szám nem okolható önmagában a magas pingért. Egyetlen klienssel csatlakozva mértem ezeket:

    Modemről: 4-5ms, betonstabilan, nem megy efölé
    Router kábelen: 4-5-6ms, maximum 10-15ms
    Router Wi-Fin: átlag 6-7ms, maxium routerenként változik. TP-Linknél 70-90ms, de Linksys felugrott 300ms-ig is

    ASUS most valami csoda folytán Wi-Fin jó pinget ad, 30ms fölé nem ment, de kb szerencse, mert ugyanilyen beállításokkal délelőtt ugyanúgy felugrált 100+ra a ping.

    Tehát az már biztos, hogy Modemről jó és Routerről kábelen még elfogadható. A kérdés, hogy milyen Wi-Fi beállítás okozhat ilyet? N-onlyra megpróbáljam esetleg?

    PPPoE kapcsolat van/volt default beállításokkal minden routeren, egyedül a channel widht-et vettem le 40-ről 20-ra, mert torrentnél gondokat okozott. Semmi máshoz nem nyúltam és mégis szinte mindhárom router produkálja a hibát, többé-kevésbé. :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák