Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F.E.K..

    senior tag

    válasz yogibear #15690 üzenetére

    No igen, a leggyengébb láncszem általában a felhasználó...

    Ha valaki ilyenkor se gyanakszik (egy eladásnál!), hogy miért küldi a "vásárlója" egy ilyen oldalra:

    ..akkor nagyjából megette a fene...

    Persze itt most nem feltétnelül a címsorra gondolok fent (az már lehet technikai tudás kérdése), hanem arra, hogy ha tőle vásárolnak, akkor ugyan miért kell neki belépnie a bankjába?

    Vagy arra, hogy a feladó helyének ismerete nélkül hogyan tud a "vevő" előre kifzetni egy (ráadásul pontos méret és súly ismerete nélkül) szállítást?

    Ezek alapvetően a "józan paraszti ész" kategória szerintem.

    Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz yogibear #15690 üzenetére

    Hát ezt bankja válogatja, melyik kér internetes jelszót. De appos megerősitést egy összeg felett kb mind kér, vagy sms megerősítést. (persze ezek valóban eu-s országok pl Mo).
    De külföldinél is azért kellene legalább egy app megerősítés szerintem úgy lenne értelme.

    mint nemrégiben annál a nőcinél aki a Vinteden árulta a rongyát és még az sms kódot is megadta a kamu oldalon, aztán a bankod szidta...
    Igen, vannak ilyen megdöbbentő esetek. Van ismerős aki egy olyan kódot adott meg amit nem javasolnak szóltam neki, de szerintem nem érdekli...

    Igen ezért írtam, hogy ott a belépés is olyan kérdés, akkor hogy sikerülhetett... hol adhatott meg adatot... volt akit átirányítanak a valódi oldalhoz hasonlóra pl ugye... csak a címben van kis eltérés...

    Ezek alapvetően a "józan paraszti ész" kategória szerintem.
    Nem hiszem, hogy sok ember belegondol, hogy csalóval van dolga. pl az a kismama, aki a gyerek pár éves dolgait akarta eladni, biztos nem gondolt ilyen szándékra... hogy van olyan "vevő" aki át akarja verni... kinek kellene kisbaba holmi? Minek az egy csalónak ugye...

    de megdöbbentő milyen esetek vannak, múltkor láttam ilyen riportot... csak fogtam a fejem... Nagyon nem foglalkozik ilyen dolgokkal az átlag. Ezért sikeresek a csalók...

    Van az amikor "akkor kapcsoljuk a bankját, melyiknél van? kis türelmet"...

Új hozzászólás Aktív témák