Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz #04441088 #1390 üzenetére

    Vény nélkül paracetamol, acetilszalicilsav, ibuprofen, naproxen, amiket kaphatsz. Eddig az ibuprofent szedte, ezek szerint az nem használ, vagy alacsony volt a dózis. A paracetamollal érdemes vigyázni, mert túl lehet adagolni, ami májkárosodáshoz vezet (az ibuprofen egyébként szintén), de meg lehet próbálni azt is. Nem tudom, hogy van e tablettában, mert általában csak ilyen megfázásra való forró italokba szokták tenni, de tulajdonképp végülis úgy is be lehet venni pl neocitránnal. Az acetilszalicilsav az aszpirin, annál meg ha túltolja, akkor vérzékeny lesz, de talán még az a legjobban tolerálható. A naproxen az az apranax dolo, szintén ki lehet próbálni. Ezek nagyjából egyformák, ember függő, hogy kinek melyik használ jobban. Vény köteleseknél aceklofenák (cataflam), amit esetleg még ki lehet próbálni, meg a metamizol (algopyrin). Elvileg a cataflam a legerősebb ezek közül, de én műtét után kicsit más tudatállapotba kerültem tőle, bár az is lehet, hogy benyugtatóztak tudtomon kívül. Vannak még opiátok, amiket jobb kerülni, mert rá lehet szokni, és nem is hiszem, hogy háziorvos felírná őket egy fejfájásra...

    Egyébként sokszor keringési probléma okozza a fejfájást. Sok folyadék, só, magnézium bevitel, rendszeres testmozgás, ami jót tesz neki. Pl ismerősömnek már alig van mióta rendszeresen kocog ilyen napi 5-10km-t. Nem tudom mi a szakember rá, de érdemes lenne megnézetni, hogy pontosan milyen típusú fejfájás, mert van olyan is, amire nem igazán hatnak az ilyen fájdalomcsillapítók, meg olyan is, ami időzítetten jelentkezik, pl csak májusban, de akkor egész hónapban, és muszáj szabit kivenni. Olyan is van, hogy stroke vagy agytumor okozza, ha állandóan van, és nem akar elmúlni hetekig. Szóval elég sokfélék ezek is.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák