Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pali79

    aktív tag

    válasz lovi27 #421 üzenetére

    A probléma az volt, hogy az OMV szerint minden vinyón volt reiserfs fájlrendszer és ezért nem lehetett vele semmit csinálni. Töröltem ezeket és már ment is minden mit a karikacsapás.

    A mostani problémához: nem a NAS-sal van a baj hanem az én gépemmel, mert a hálóra kötött médialejátszó látja az új dolgokat.

    Kicsit bővebben: amióta működik a NAS (7 hónap) két samba-n megosztott mappát használtam, egyet a torrentnek, egyet minden másnak. Ezt a két mappát mint hálózati meghajtót csatoltam a Total Commanderrel.
    Most az újonnan létrehozott mappákat nem tudom felcsatolni, mert nem látszik a hálón semmi, de a két régit azt kezeli minden gond nélkül továbbra is. Érdekes, hogy a hálózati elemek tallózásánál semmi más nem látszik csak a gépen megosztott mappák, de még a hálózati meghajtóként használt mappák sem.
    A háló felépítése: Linksys WRT54GL Tomato-val, TPlink gigabites swich és a gép amiről nem látom Acer notebook eredeti Win7-tel.
    A NAS-on smb/cifs-nél beállítottam a mappákat, shared folders-nél adtam írás/olvasás jogot mindenkinek. Gyakorlatilag mindent ugyanúgy állítottam mint a meglévőknél.

Új hozzászólás Aktív témák