Új hozzászólás Aktív témák

  • czanga

    őstag

    Sziasztok.

    Átirányítottak ide, mert VGA váltás után jöttem rá hogy az OBS sajnos nVidia orientált. Beírnám ide is a kaotikus történetleírásomat, hátha tudok valamit ajánlani:

    Sziasztok. Hosszú lesz, sorry. :D
    Hangosan gondolkodnék picit, hátha tudok hozzáfűzni valamit. (valójában nem probléma ez, hanem inkágg felvetés)
    Az is lehet rossz a topicválasztás. Amennyiben igen, akkor irányítsatok átt kérlek, és elnézést. Nem sürgős a dolog, mint a topic címe adná, de nem találtam jobb helyet ennek.
    Szóval:
    Ajánlásra vettem az “idegesítő zöld manós boltban” RX 570 Pulse ITX-et nagyon jó áron, ami jó kis kártya szó se róla. :) Azért vásároltam, mert fejleszteni szerettem volna, bár utólag visszagondolva magam sem tudtam miért, talán FPS hajhászás volt a célom. (150 felett volt emlékeim szerint) Egyetlen dolog amire használom jelenleg az adott PC-t az PUBG Lite (very low beállítások alatt, 1080p-ben, 60Hz-es monitorral), illetve a játékot streamelem is annak a maréknyi embernek aki nézi és egyúttal rögzítem is saját merevlemezre. Illetve néha 1-1 single player kampány valami random tripple A játékben, de itt sincs túl nagy elvárásom grafika téren, tehát nem szükséges kimaxoltan mennie.

    konfig:
    FX-6300
    12GB DDR3
    250GB 850 EVO + 1TB WD Black HDD
    GeForce 1050Ti 4GB upgrade volt RX 570 4GB-ra.
    DELL 23” 1080p 60HZ IPS monitor (jódarabig nem lesz ebben upgrade)

    Eddig ez volt a felállás, ebbe a konfigba szereltem bele a fent említett RX 570-et. Ezután szembesültem azzal a problémával, hogy az OBS mint kiderült valamiképpen (használja?) a GeForce kártyákban lévő cuda magokat, és végzi az enkódolást.
    Sajnos az RX 570 erre amennyiben jól tudom nem képes, így a konyhára jelenleg sajnos nekem nem sokat hoz. Amennyiben stream-et kezdeményezek OBS-ben váltok az FPS számom is vissza esik, droppol, mikrolagok vannak. Hardveres enkódolás kiválasztható, zárójelben AMD van ott, gondolom ekkor az FX proci dolgozik, de javítsatok ki ha tévedek. A procit húztuk 4,2-re, stabilan működik, hozzáértő segítséget kaptam, de így sem mai csirke. Eszembe jutott emiatt a vásárlástól való elállás gondolata, mivel egy Ryzen redszerre való átállás segítene már csak _talán_, de nem terveztem a kártya mellé hírtelen egy 80-90.000 ft-os kiadást is.
    A fő kérdés talán az, hogy hagyjam e meg a kártyát, mert időtálló, vagy inkább vigyem vissza, tegyem vissza a papíron sokkal gyengébb (még garis) 1050Ti-t és majd gondolkodjak 1-2 vagy akárhány év múlva kártya vásárláson újból, amikor oda jutok, hogy egy Ryzen rendszert elkezdek összerakni ami felváltja a jelenlegi AM3+ -t.
    Felmerült még, hogy szükségem van e több FPS-re, mert fixálva 60-ra / Vsync ON és így is elég élvezhető a dolog, stabil 60 FPS-em van. Lehet, hogy az egész FPS hajhászat csak felesleges problémákat szült nekem. Érdekes amúgy számomra ez a Hz vs FPS dolog, casual _noob_ játékosként nem eléggé tiszta ennek a háttere.
    Előre is köszi mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák