Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gicz

    addikt

    válasz dgyuri0123 #85203 üzenetére

    Nem az a hülye akinek AQ kábele van, mert lehet másért is venni kábelt, pl hajlékonyabb, könnyebb elvezetni, szép a színe, az volt raktáron, ezer más indok van.

    A baj azzal van mikor két HDMI kábel között valaki szebbnek látja az egyikkel az ég kékjét, vagy mélyebbnek a feketét, vagy tisztábbnak hallja a koncertben az énekest. Vagy amikor azt mondja, hogy máshogy szól az iphone ha gyári, vagy ha "drága" USB kábellel másolom rá fel ugyanazt a filet.

    Majd mikor elmondod neki, hogy ez technikailag miért lehetetlen, akkor jön az h ő márpedig hisz a szemének / fülének. Ha rákötnék egy analizátort és megmutatnám, hogy két kábel végén másolás közben a 3 milliárd bitből pontosan ugyanúgy ugyanaz ment át, ő akkor is mondaná, hogy márpedig ő látja a különbséget. Ez pedig inkább orvosokra tartozik innentől.

    [ Szerkesztve ]

  • blakey

    titán

    válasz dgyuri0123 #85203 üzenetére

    Egy szóval nem írtam, hogy hülye, akinek AQ kábele van. A kiindulópont az, hogy az olcsóbb és a drágább kábelek közötti különbség indokolt-e a kép- és hangminőséget illetően. Amikor egy elfogadható jó minőségű kábel 1,5m-en 6-8e Ft és tényleg minden szempontból megfelelő, tehát nem veszíti el a jelet, megfelelő a kialakítása, jó az anyaghasználat, nincs probléma a képpel és a hanggal, akkor nem hiszem, hogy a 12e Ft-os "jobb" kábel még gondot okozna, ha valamilyen oknál fogva az a szimpatikusabb, a gond inkább a 20-30-60e-s kábelek indoklásánál jön elő, ott nincs olyan indok, hogy jobb a kép meg a hang, más miatt drágábbak, de azok a szempontok már nem befolyásolják a kép- és hang tovább küldését, tehát ha azzal akarják a vevőre sózni, hogy azért vegye meg, akkor átverés/átb@szás szagú a dolog, ha úgy akarják eladni, hogy elképesztően ritka anyagból készült, kézi szövésű borítást kapott, kizárólag egyedi gyártású, csakis 100%-ban újrahasznosított anyagból készült, stb, akkor nem átverés, hanem egy másik célcsoport megnyerése a cél, de ettől még náluk sem lesz jobb a kép vagy a hang.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • TJ2

    csendes tag

    válasz dgyuri0123 #85203 üzenetére

    Tanítók??? :) Na azok nem voltak. Viszont voltak aranyfülű mesterek, akik megmondják, hogy melyik földrészen nyomták a CD-t és milyen irányban van bekötve a hangfalkábel! Na persze nem vakteszten! :) Édes jó istenem, annyi félművelt, nárcisztikus ember sehol sem dédelgeti a misztikus hülyeségeit, mint a hifisták-audiofilek között, amit persze a gyártók kegyetlenül kihasználnak.
    Nordost kábel: "Unlike conventional power cables, which have propagation speeds that are less than 50% the speed of light, the Valhalla 2 Reference Power Cord has a speed of 91% the speed of light." He?! Van hdmi kábelük is: "All of this ensures that you will be able to enjoy the clear image, enriched color saturation, and deep blacks that only the best HDMI/4K cables can provide. "(Coming-out: kb. 10-15 évig egyre drágább-és-drágább Nordost kábeleket vettem. Szégyellem, de ez van. Sok éve már tiszta vagyok, és mind analóg volt.)
    MQA: nincs tömörítés, csak "unfolding"!
    AudiQuest: Ethernet kábel Diamond széria, 1.300.000 Ft/3m! Miért adnék pénzt egy olyan cégnek, amelyik nyíltan hülyének nézi a vásárlóit? (Afenébe, van egy NightOwl fejhallgatóm tőlük. :) )
    És ezek csak a kirakatba rakott hülyeségek, mi butyog még odalent! A shakti kővek, a színes pötyök a hangfalra, a kábelek elemelése a földről, az erősítő alá rakott márványtömbök, a 67-ben gyártott orosz katonai elektroncsövek, a levegőbe porlasztott hangzásjavító spray-k!

    Kedves Dgyuri, köszönhetően a "tanítóidnak", te a vallás irányából közelíted meg a hifit, én meg a tudomány oldaláról. Te hinni akarsz benne, én meg amíg nincs több független mérés által bizonyítva valami, addig bullshitnek kezelem, akármennyi birka bégeti is.
    Kérj meg bárkit, hogy cserélgesse a csuda USB kábeledet, két db 500 ft-ossal. Meg lennék lepve, ha 50% fölött lenne a találati arányod. Nem skálázódnak azok sehová. El akarod hinni, ezért elhiszed. Méghogy ércesebb a "hangja" egy USB kábelnek, édes istenem... Visszamondod az avonline "szakértőinek" a "tesztjét".

    De bocsánat, tudom, értelmetlen a vita, befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák