Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abel-0101

    aktív tag

    válasz salapp #60567 üzenetére

    Szubjektív a dolog, de ez engem is érdekelne, kicsit cáfolásba vagyok ezzel kapcsolatban, de Laca19 hallgatunk

  • alaves

    addikt

    válasz salapp #60567 üzenetére

    A Philips nem használ kontraszt vágást, mint a többi gyártó és a gamma tracking-et (HDR EOTF-et is másképpen hangolják), ezért más egy kicsit a kép.

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz salapp #60567 üzenetére

    Írok néhány dolgot, amit tapasztaltam.
    Philips 65OLED804:
    - ami nem tetszett, hogy kicsomagoláskor, illetve sajnos visszacsomagoláskor brutálisan recseg-ropog. Voltak olyan pillanatok, hogy unokaöcsémmel félbe hagytuk a kibontást, annyira durva hangokat adott ki, szóval anyaghasználat nem valami jó. Ráadásul csavarozni kell a lábát, nem csak becsúsztatni, mint a Sonynál. Sony-nál anyaghasználat csillagos ötös, egy recsegő hangot nem adott ki a TV.
    - ami még nem tetszett, hogy ugye sajnos elromlott. Ez minden negatívum a Philipsről. Persze ez utóbbi elég nagy :(((

    Jöjjön az, ami tetszett a Philipsben, de igazából nem fontos:
    - Ambilight, nekem bejön, én horroros vagyok, sötét filmekhez meg nem nagyon illik, csak néha használtam emiatt, szóval tartalom függő.
    - A TV hangszórója nagyon jó. Ha az ember nem akarja bekapcsolni hirtelen valami miatt a h.mozirendszerét, nagyon korrekt, Sony elbújhat mellette.
    - Nagyon gyors a rendszer. A Sony A8 sem lassú, de a Philips azonnal reagál mindenre.

    Ami már fontosabb, képminőség:
    - A Philips sokkal jobban kezeli, ha egy filmet csak gyengébb minőségben játszok le: például a 4-5-6 GB-os "virágboltban" lévő WEB-DL-es horrorok. Néhol a Sony brutálisan betud zajosodni, ilyet a Philips nem csinál, de amúgy az 55EG910V full HD-s LG sem. Ha nem láttam volna a Philipset, akkor a Sony-n lévő jelenséget betudnám annak, hogy hát persze 4k panelen egy 5 GB-os WEB-DL-es horror...nem erre tervezték. Ezt alá is írom. De a Philips megoldotta, ez van.
    - Philips nagyon tiszta, homogén panel. Persze ez változó is lehet gondolom, de teljes hibamentes panel. A Sony-nál először úgy voltam visszaküldöm, volt egy kis banding, de aztán idővel egész jó lett, nem tökéletes, de igazából semmi gond.

    És igazából, ami miatt a Philipshez húz vissza a szívem, hogy összességében nem tudom megmondani miért, jobb volt ránézni arra a TV-re. Ha arra ránéztem, valahogy látványosabb volt, minden pillanatban éreztem, hogy na, ez egy OLED TV. Valahogy olyan látványos az egész képi világ, ez az érzés Sonynál nincs meg, pedig sokat állítgattam. Persze nem azt mondom, hogy csúnya a képe, ne legyen félreértés...de az a hatás elmarad.

    http://www.diesel.com

Új hozzászólás Aktív témák