Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stewe2

    aktív tag

    válasz 8nemesis8 #1786 üzenetére

    FrenkTéjlor, 8nemesis8: tegnap jött meg a készülék. Sajnos nem tudtam megvárni egy akciót, mert jövő héten már a Maroson és a Tiszán evezek. Nekem 148 USD volt összesen Gearbestről, négy nap DPD-vel. Külön öröm, hogy a dollár viszonylag gyenge :D

    Hogy miért Thieye T5(e)?
    Mert a kéthetes netezés alatt világossá vált számomra, hogy ma már csak natív 4K-ban szabad gondolkodni (FHD 120fps, 2K 60fps, Giro (EIS) FHD-ban, kiváló, pengeéles videók). Tehát Ambarellás kamerát kerestem, és a végső csatában az SJ7 Star elbukott. Pontosabban semmi pluszt nem adott az összehasonlító videók alapján. Természetesen NEM vitatom, hogy az érintőképernyő, és az ötvözött alumínium készülékház hozza a prémium minőséget, továbbá a support is jobb lehet, ezért az több mint 50 USD árkülönbözet jogos. De mindez nincs kihatással a felvételek minőségére, így én nem vállaltam be (pedig EU Stock-ból is csak 5 USD-vel lett volna drágább, mint CH-ból).

    Hogy miért nem GIT UP GIT2?
    Bár a képminősége kiváló, és a GIRO-ja sztem a legjobb a mezőnyben, azért mégiscsak Novatakes, 2K, és árban húzós ennek ellenére. Egyébként a készülék nagyon tetszett!

    Hogy miért nem YI2?
    Drága.

    Hogy miért nem GOPRO?
    Túlhájpolt, iszonyat drága. A Fanok biztosan el tudják mondani miért jobb mint bármi más, de én a tesztvideók alapján nem jöttem rá. Szinte egyet sem tudok linkelni, ahol a Thieye T5(e) ne hozná a képminőségét. Egyéb tulajdonságai miatt valszeg nem egy ligában játszanak, de sztem akkor is túlárazott.

    EKEN H9: Specifikációknál elbukott, pedig ez volt az a kamera, ami miatt eleve elkezdtem nézelődni.

    Firefly 7S, 8S nem tetszenek a készülékházak (szubjektív).

    MGCOOL Explorer 1S Madnem ez lett, sokat csatázott a Elephone EleCam Explorer Elite-tel (azonos hardver, csak a brand más). Még akcióban is lett volna, de nem volt EU-ban, és amikor megláttam egy videóban a Thieye T5-tel, nem volt kérdés, hogy kifizetem-e a 2x árat :D Ekkor dől el, hogy a Novatakes gépek kiestek.

    Alapvetően Redskull bemutatói voltak hatással rám, de még sok kiváló összehasonlító videó van fent, érdemes böngészni.

    A készülék abszolút ajánlott, remélem tudtam segíteni.

    Üdv stewe :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

  • stewe2

    aktív tag

    Néhány gyors észrevétel (Thieye T5(e)):

    +élőben iszonyat kicsi :D
    +brutálisan jó videók (élesség, színek)
    +igényes kivitel, kidolgozás, anyaghasználat
    +2db akku
    +külső mikrofon lehetőség
    +narancs színű gumi biztosító a csatin (dögös)
    +360 fokos aljzat (erősen tekerni!)
    +Androidon több appal is működik (pl:Andoer) :D
    +működő elektronikus képstabilizátor (értelemszerűen 4K-ban nem!)
    +állványmenet a talpon

    -nem tudtam WIFI jelszót, és nevet változtatni a menüben
    -melegszik, de még elfogadható
    -bazz, hogy nem bírtak volna még egy talpat betenni a csomagba:W
    -nagyon kevés a dedikált kiegészítők kínálata
    -a 170 fokos látószög miatt a videókat utómunkálni kell a hordótorzítás miatt, főleg a közeli, beltérben készült felvételeket

    Egyéb info:
    A T5, és a T5e csak a csomagolásban különbözik.
    Sajna az ezüst kivitel sztem csak a renderképeken létezik.
    A távirányító Firefly néven 3 dodóval olcsóbb :DDD

    Üdv stewe :)

    Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

  • stewe2

    aktív tag

    válasz Danika256 #1789 üzenetére

    Danika256: a látószög fix 170 fok, de a felbontások között van némi különbség, esetleg trükközni is lehet :D

    Mivel ezekben a kamerákban nincs optikai zoom, ezért a látószög csökkentést képkivágással érik el, ez jól látszik a második linken (a torzulás megmarad, csak levágja a széleket). Ami korrigálhatja a (nagylátószögű!!!) lencse torzítását, az a szoftveres utómunka. A fotózásból tudom, hogy a kevésbé torzító ultrawide lencsék mocskosul drágák.

    Nagyon nem volt még időm tesztelni, de amit az 5,5" telómon visszanéztem az nagyon rendben volt élesség, színhelyesség, fehéregyensúly, és expozíció szempontjából. Üzemidő egyenlőre a netes videókból.

    FrenkTéjlor: az Ambarellák mind fűtenek (az SJ7 is), egyszerűen nincs megfelelő hűtésük ezeknek az apró házaknak (aminek az akku kb. 2/3 részét elfoglalja), és hát a chipset dolgozik rendesen.

    Nekem most ez van benne, én csak ettől a tagtól vásárolok (25db) mind eredeti, bontatlan, hibátlan. C10, sztem ez a minimum sebességben, U3 biztos jobb!

    Kiegészítők egyenlőre nem érdekelnek, meg valszeg gyártani fogom őket a spec kialakítás miatt. Amúgy a vízálló tokon lévő 2 fül szabván, így bármilyen (GOPRO, SJCAM) kiegészítőt alá tehetsz.

    Remélem szabi alatt jól ki lesz terhelve a kamera, esetleg írok majd róla valamit.

    Üdv stewe :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

  • stewe2

    aktív tag

    válasz 8nemesis8 #1808 üzenetére

    Jól kipucoltuk a Birminghami raktárat (nincs EU opció) :DDD

    Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

Új hozzászólás Aktív témák