Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hoodoo86

    tag

    válasz Monkey #5531 üzenetére

    "Tulajdonképpen mi volt az oka a beszerzésének azon túlmenően, hogy ki akartad váltani a meglévő gateway-eket?"

    Csak annyi volt a célom, hogy ne 3 gateway legyen, hanem egy.

    "Illetve ha most úgy gondolom, hogy nekem teljesen jók az Ikea fényforrásai, Hue nem kell, illetve vennék pár Xiaomi érzékelőt, akkor a ConBee-t javasolnád inkább, vagy a két külön gateway-t?"

    Fogós kérdés. Még en sem döntöttem el, hogy melyik a jobb felállás. A gyári gateway-ekkel gyári támogatásod van, azokhoz csatlakoznia kell a kompatibilis eszközöknek. Conbee-vel figyelni kell, hogy melyik eszközre csatlakozott a szenzor. Xiaomi szenzorokat nehezebb csatlakoztatni, mint gyári gateway-nél.
    Nálam az fog dönteni, hogy új eszközöket milyen gyorsan támogat a conbee (pl: Tradfri plug) és az általam is megtalált bug-okat milyen gyorsan javítják ki.

    "Ha a ConBee mellett döntök, akkor az Ikea fényforrások párosításához kell még valamilyen külön ikeás eszköz?"

    Nem kell távirányító. Resetelni kell a villanykörtét 6x le-felkapcsolással.

    "Conbee alatti vegyes mesh hálóban lehet pl. egy ikea fényforrás a gateway a stick és a xiaomi szenzorok között"

    Igen! Egy mesh hálózatban van minden eszköz.

    "Illetve egy ilyen relative terjedelmes zigbee háló mennyire stabil?"
    "A hatótáv mekkora és hány eszközt lehet összeláncolni?"

    Nálam kicsi a lakás. Kb 50nm, a Conbee a lakás közepén van. Minden zigbee router (villanykörték) egy link távolságra voltak a conbee-től. Az end-device-okat (szenzorok) a villanykörtékre csatlakoztattam fel.
    Viszont csak 10 _közvetlen_ end-device-t támogat a Conbee. Ezért ha sok szenzor/távirányító van, akkor azokat a zigbee routerekre kell csatlakoztatni.

    Első alkalommal fogalmam sem volt mi hova csatlakozik, csak pár szenzor nem működött. Elinditottam a deCONZ GUI-t és az pár óra alatt kirajzolta a teljes hálózatot. Ott láttam, hogy melyik eszköz kivel van kapcsolatban. A conbee-re több, mint 10 end-device volt csatlakozva. Ezeket újrapárosítottam. Újrapárosításkor a villanykörtéhez kell közel tenni a szenzort és akkor jó esetben a villanykörtére csatlakozik fel. Volt szenzor, amit a conbee-től kis távolság miatt nem tudtam közvetlenül a villanykörtére csatlakoztatni. Ilyenkor le kell lőni a conbee-t, majd a szenzort force-olni adatküldésre (hogy ne aludjon), és a conbee hiányában átmegy a legközelebbi zigbee routerre. Ezek után már nem volt gond a stabilitással.

    Hogy milyen messzire lehet villanykörtékkel és plug-okkal növelni a hálózatot, azt nem tudom. Szerintem szobánként egy villanykörte/plug kellhet.

Új hozzászólás Aktív témák