Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gya/352

    tag

    válasz Janaboy #32446 üzenetére

    Ezzel én is sokat szívtam, mire rá kellett jönnöm, hogy egyszerű és elegáns módon sehogy.
    Van egy olyan megoldás rá, hogy fel kell rakni a domo-ba egy Tasmota Device Autodiscovery plugint (létezik többféle is) én ezt telepítettem.
    Nekem ebben az nem tetszett, hogy külön jelenítette meg a hőmérsékletet és külön a páratartalmat, plusz nem tudom miért, de a páratartalom értéket nem logolta, így nem volt hozzá grafikon.

    A másik gondom az volt vele, hogy minden korábban beállított Tasmota eszközt újra megtalált és újra beillesztette a rendszerbe. Gondolom ezeket ki lehet törölni, vagy inaktiválni lehet, de nem nagyon kisérleteztem vele.
    Most éppen az Enesbcs topiktárs által írt MPyEasy firmware-t raktam fel az ESP32-re. Ez sokkal felhasználóbarátabb lenne, ezzel viszont az a gondom, hogy valamivel erőforrásigényesebb mint a tasmota, és eléggé béta állapotban van még. Nekem pl. nem akar fix IP címmel működni, mindenképpen elkér egy címet DHCP-n.
    Sajnos Enesbcs topiktársat elég régen láttuk errefelé, így nem tudjuk, hogy fejleszti-e toávbb a firmware-t, valamint nélküle a Domoticz vonal a topikban kissé háttérbe szorult.

Új hozzászólás Aktív témák