Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz erdey_a #84076 üzenetére

    Ami új, az drága. Emlékezz vissza, mennyibe kerültek 15 éve a ledes 'izzók'. Egy vagyont kértek értük, melegedtek, mint a csuda (nem a ledek, hanem a foglalat), némelyikhez külön táp kellett, alig volt fényük, és azt is csak koncentráltan tudták. Most meg minap néztem az ikea-ban, 2db E14-es, 40W hagyományos izzónak megfelelő LED körte, egybe csomagolva valami 90 cent. Én az első LED-es lámpáimat a kanapé fölötti spotba vettem, felforrósította a lámpatestet is, és csak hangulatvilágításnak volt elég, ráadásul került valami 3000 FT-ba, pedig akkor még 250 Ft volt egy euró. Amúgy megvannak még valahol a villanyos műanyagdobozban, bár asszem, az egyik már megadta (gondolom, megsütötte) magát.

    De ugyanez játszódott le a mobiltelefonoknál, számítógépeknél is. Hány havi béredből tudtál volna 89-ben egy 'IBM kompatibilis személyi számítógépet' venni (5,25 floppy, 1MB RAM, CGA monitor, meg ilyenek)? És a fizetésed mekkora részét kellene most egy használható laptopért kiadnod?

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák