Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz bitpork #56972 üzenetére

    Jelentős túlsúlyt viszonylag könnyű mozgatni (100+ kg). Abból gyorsan le lehet adni viszonylag nagy mennyiséget, ellenben felfelé is gyorsabban megy már. A legnehezebb mindig az utolsó pár kg leadása. Én is megszabadultam 10kg-tól stabilan (84 -> 74), de innét már hónapok óta kínkeservvel tudok csak lejjebb menni, pedig még mindig olyan úszógumi van körülöttem, hogy az borzasztó.

    Ami viszont neked fontos: a sportot nem csak az jelenti, ha kinyírod magad. Naponta egy egy-másfél órás hosszú sétával többre mész, mellette nyújtás, rendszeresen kicsi gimnasztika, vagy yoga/pilates. A fokozatosságról nem is beszélve. Ízületeknek, izmoknak is (sok) idő kell, hogy szokják a terhelést, különben csak sérülés lesz belőle. Viszont okos terheléssel kb minden tud regenerálódni, pláne fejlődni.

    Ja, és a hosszú séták, valamint a lassú gyakorlatok élettani mellett pszichés hatása is sokat hozzátehet az életminőséghez. És még a kutya is imádni fog érte (ha nincs, kérj kölcsön, abszolut win-win).

    Tudom, hogy rengeteg idő, de én magamon azt látom, hogy a legjobb befektetés ever.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák