Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz sweet122 #22591 üzenetére

    28-80L, az apróság :D Nem egy gyakori darab.
    10-18 STM obim van, problémám nincs vele de még olyan sokat nem is használtam, aminek élesnek kell lennie az éles... és az is aminek nem kellene, ezzel minden éles :) Ennél az obinál is mondhatnám, hogy milyen jó az STM de igazából itt nem jön át annyira mint a 18-135 esetében, tény, hogy ez is nagyon gyors és hangtalan de egy uwa obi azért más.
    24 2.8 STM érdekes obi lenne, de ami jobban érdekelne az az 50 1.8 STM, feltéve, hogy valóban lesz ilyen, ha még árban is jó lenne akkor lecserélném az mk2-t.
    Sigmából majdnem belefutottam egy 18-35 1.8 Art szériásba, tetszett, de tekintve, hogy rengeteg negatív véleményt írtak róla főleg az AF-ről így inkább maradtam saját házon belül és így lett a 17-55 2.8, amivel szintén AF gondok vannak így ezzel sem lettem sokkal beljebb, talán ha állítanak rajta és visszakapom jó lesz :)

    .DLL: A kényelmet is meg lehet közelíteni több oldalról, súly, kezelhetőség, előbbiben bukó másodikban nyerő. + Nekem az jelentette abban a mondatban a kényelmet, hogy nem kell az obikat cserélgetni, hanem van egy ami jó közelre-távolra egyaránt. 600D+18-55 is2-vel érkeztem a DSLR világba, jó is volt egy darabig, nagyon jó volt obikat cserélgetni, de hamar nagyon meguntam az állandó cserélgetést, 18-150 között használtam főleg így nekem a 18-135 megváltás volt :)

    Mostani kompaktokon nem nehéz felsorolni milyen gombok vannak :) Ki-be kapcs, expo, W-T, menü, iránygombok és delete, a legjobb amikor egy aprósághoz is bele kell bújni a menübe.
    70D-n is hasznos az érintőkijelző bár ha őszinte akarok lenni többnyire 1 perces billentyűhasználat után jut eszembe, hogy nem kell 5x megnyomnom a lefele "nyilat" hanem elég a menüpontra ráböknöm :)

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák