Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • X Factor

    addikt

    válasz maajsz #7605 üzenetére

    Ha magas fps-ű játékot játszol és multi kompetitív akkor felejtsd el a v-syncet. Ami input lagot bemutat az kezelhetetlen, értem ezt ha valóban kompetitív játékot játszol.

    Egyébként én főként kompetitív multiztam és dedikált g-synces monitorom van, de mind a g- mint a v-syncet elhagyom mert fölös input lag.

    Nyilván van egy olyan játékos réteg ahol minden a teljesitmenynek van ala rendelve, és a csgo megy low graphon 1280*1024-ben 400fps-el, ennek megvannak a maga okai, de azert egy kicsit a temaban érdemes lenne utanaolvasni. Gsync,freesnyc mellett e a vsync nem okoz semmilyen input lagot. A gsync meg önmagában milyen input lagot okoz?

    RazoR Azért mert Így lettek kitalálva ezen technológiák, csak sok a vazar a fejekben. A vsync szinkronizalja a kijelző megjeleniteset az elkeszult framekhez. A monitor kér egy frame-t és a gpu bufferből azt szépen megkapja és kirajzolja. Anno régen ez azért volt problémás, mert a monitor adott esetben fixen 60szor tette ezt meg attól függetlenül, hogy mennyi és milyen frame áll a gpu bufferben. Ugye gsync/freesync nel amig az ember tartomanyon belul van, addig ez nem gond.

    A rivatuner-es megoldás mellett siman jelen lehet tearing, plusz a frametime-kba is beleszólhat.

    [ Szerkesztve ]

    Make things work

  • STKDave

    csendes tag

    válasz maajsz #7605 üzenetére

    4K 60Hz kijelzőm van, csak nem igazán vagyok otthon abban, hogy mit kell bekapcsolni ha 60FPS fölé megy. :R

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz maajsz #7628 üzenetére

    Bedig úgy néz ki, egyszerű:
    Alapból a monitor igazodik ahhoz a képfrissítéshez, amit a játék produkál, azonban ennek vannak határai. Ha kicsúszol a határokból, akkor a V-Sync fogja elintézni, hogy a jó pillanatban küldje ki a videókártya a képet a frame bufferbe, így ne legyen képtörésed.
    Úgy tűnik, hogy változó képfrissítésnél is lehet képtörésed, amit a V-Sync kivéd, viszon mivel itt nem kell rögzített képfrissítés miatt malmoznia, mire kimehet a kép, nem is okoz észrevehető késést.

    CME
    Feltétlenül, mivel a lagokat kimérni nem tudom eszköz híján.

    Phoenixres
    Tearinged nem lesz, de viszonylag rángatni fog a kép. ÉN 60-120-240 fps-eknél próbáltam. 60-on szörnyű, 120-on elmegy, 240-en meg ... ott őszintén szólva az sem izgat fel, ha nincs semmilyen xxx-Sync bekapcsolva, nem rég is csak tökvéletlen szúrtam ki, hogy nem kapcsoltam vissza a g-sync-et. 480Hz-es monitorral szerintem még véletlenül sem venném észre ezek hiányát.

    [ Szerkesztve ]

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • Csavez™

    veterán

    válasz maajsz #7628 üzenetére

    +1
    Én sem értettem, nekem is ez olyan, mind ha két oldalról tolnánk az ajtót....

    (#7651) KAMELOT
    Nem tudtam értelmezni, hogy a "pórul járt vásárlok" mégsem járnak pórul, mert nem felújított 3080-at adnak ki, hanem új kártyákat a 3000-es termékcsaládhoz? :F

    [ Szerkesztve ]

    EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

  • edward2

    addikt

    válasz maajsz #7642 üzenetére

    144es monitoron valószínűleg azért totál tökmindegy hogy v+g egyben be van kapcsolva, mert vsync 144 felett fog életbe lépni. Azt könnyen ki lehet számolni, hogy 1-2frame bufferral is 13ms latencyd van ami ugye 60hz-es monitornál vsync onban 1 frame time... Tehát 60Hz-es monitoron vsync off ha nem akarsz jelly feelinget... 144hz-es monitoron meg ha mezei játékos vagy g+v on ha valós verseny játékos akkor meg 240hzes monitort vegyél (vagy 360)

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz maajsz #8028 üzenetére

    A fura, hogy ez akkor is így van, ha a magok használatát nézed. Azt a Crysis Remastered is bizonyítja, hogy az összességében szotyizó CPU mellett is lehet bottleneck :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • Crus

    őstag

    válasz maajsz #8133 üzenetére

    Csak, hogy értsétek: Azért gondolom idiótának a túlárazott terméket vásárlókat, mert pontosan ők azok, akik előidézik ezt a helyzetet, amin most egy rakás ember kesereg. Ugyanis, ha az eladó azt látja, hogy egy nem is annyira minőségi terméke (Gigabyte VGA) elmegy 100k haszonnal percek alatt, akkor evidens, hogy a következőt is ennyiért vagy többért próbálja meg majd eladni.

    A helyes vásárlói magatartás az lett volna, hogy a kb. 330k-ért (+- 10-20k) felpakolt kártyák fogynak el mp-ek alatt, de az ilyen őrült összegekért feltettek már ott rohadnának meg a kereskedőn ahol vannak.

    Anno befoglaltam az egyik nagykernél egy 3080 Strix-et, lezártam a rendelést. Majd a nagyker fogta és totálisan egyoldalúan 2 nappal később rába... rápakolt 50 nettót. Mikor kérdeztem őket, hogy ezt így mégis, hogy képzelik, amikor ki van ajánlva egy ügyfélnek a termék, akkor közölték, hogy de hát az euro elment! Erre írtam nekik, hogy az euro emelkedése maximum 20.000 Ft emelkedést indukálhatott volna, így más hazugságot tessenek gyártani. Erre már nyilván nem érkezett válasz.

    Egyébként a 2080 Super megjelenésekor is beleszaladtam a nagykerek trógerségébe. 2 hónappal korábban le volt foglalva, írásos megrendeléssel megerősítve, ár visszaigazolva egy 2080 Super Strix. Dettó ezt kezdtek el játszani, mint amit most, hogy egyoldalúan árat módosítottak, sőt amikor beérkezett a termék fogták és eladták másnak a rendelt termékem! De olyan hülyék voltak, hogy elcsesztek valamit a logisztikán, mert végül a cégünk ajtaján kopogtatott a futár, hogy csomagot hozott és benne volt a kártya. Erre felhívtam a nagykert, hogy tudják-e hol a kártyám? Flegmán közölték, hogy sajnos már elkelt és elvitte más, technikai malőr, de már mondták amúgy is, bla-bla.
    Erre mondtam nekik, hogy az jó, mert itt a kezemben. Volt vagy 10 mp néma döbbent csend a vonal túloldalán.

    Nemtom'... az, hogy retkek, az elég jól kifejezi azt amilyenek, vagy túl finoman fogalmaztam?

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

Új hozzászólás Aktív témák