Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fanti

    addikt

    válasz Bjørgersson #37045 üzenetére

    Dehogy is kiabálok.

    Csak épp annyit felejtettem el a "kompromisszum" szó elé beírni, hogy ÉSSZERŰ.

    Mert ugyebár ha mindent Ultra részletességre teszek, akkor megfigyeltem azt, hogy ebben -játékoktól függően persze- de benne vannak olyan grafikai pillenpattyok is, amiken igazából nem is látok...

    Példa : Far Cry 5, vagy a New Dawn.
    Ha állítgatom Customban az egyes grafikai beállításokat, van pár olyan aminél a spampleképnél sem látok igazából semmi eltérést adott beállítás On és Offja között...csak annyit, hogy ha On, akkor mondjuk +200MB-ot eszik a VRAM-ból.

    Játék alatt meg végképp nem látom a különbséget.
    Nem látom azt, hogy mit is kéne látnom cserébe a +200MB VRAM-ért.

    Ugyanígy a GPU-t aktívan terhelő grafikai beállításokra is ez vonatkozik.
    Ott is vannak olyanok, amiknek a látványvilágra gyakorolt hatása annyira elenyésző, hogy értelmetlenség aktiválni, még úgy is ha nem enne GPU erőből többet egy mákszemmel sem.

    Talán így fejből a HDAO/HBAO-t tudnám kiemelni, aminek én sajnos semmiféle látványbéli hatását sem látom sehol sem...akkor meg minek engedélyezzem? Lassító funkciónak max...

    Kövezz meg érte, de nekem az élsimítás is egy ilyen pontom.
    Sokszor van az, hogy a legkisebb mértékűt állítom be, de olyan is akad, hogy kikapcsolom teljesen, mert taknyolja pl. a fák ágait, a lombkoronát, a bokrokat, a ringatózó füvet, stb...

    Persze tudod, 49 évesen már meg van az az "előnyöm", hogy olvasó-mukaszemüveg kell a gépezéshez, ha azt nem teszem föl, akkor nehezebben olvasom a szöveget kissé (32" 1080p IPS monitor kb. 75 centiméterről nézve), de játékokban már ez az öregedő szem egyfajta hardveres élsimítás... :))

    De igen, a lényeg az ésszerű kompromisszumon van.
    Hisz elvégre az életünk maga is kompromisszumok sorozata...

    Béke!

    [ Szerkesztve ]

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Új hozzászólás Aktív témák