Új hozzászólás Aktív témák

  • Solfrutta

    tag

    Szép napot!

    Megint laptop proci csere kérdés... Van egy ASUS X53SC gépem, K53SC alaplap (amire szitázva K53SV Ver. 3.00 van, de hát ez már csak ilyen...). A gyári adatlap szerint az alábbi procikkal szerelték a gépet:
    i7 2670QM/2630QM, i5 2430M/2410M, i3 2330M/2310M, Pentium B950/B940, ez 8 proci.

    Nekem most a Pentium B950 van benne, ezt cserélném. i5 2540M-et gondoltam belepattintani, az a legerősebb, vállalható áron. Beleástam magam a dologba kicsit, megnéztem hogy a BIOS-ban milyen mikrokódok vannak, ezek itt: [kép]

    Ez 9 darab, de arra nem sikerült rájönnöm, hogy mégis milyen procikat takarhatnak.

    Kérdés: Egyrészt, hol találnék valami listát a 2.gen Core i laptopprocik mikrokódjairól? Másrészt, ennek ellenére menne-e a 2540M a gépben (ha jól sejtem, nem)?

    A procik specifikációja alapján működnie kell a lapban bárminek, ami megy HM65-ös chipsettel, szóval a 2540M-nek is. A hiányzó mikrokódokkal lehet-e bővíteni a BIOS fájlt (mint pl. a s775 lapban Xeonozás esetén)? Foglalkozik valaki ilyesmivel? :)

Új hozzászólás Aktív témák