Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orosziem81

    tag

    válasz kreten67 #16604 üzenetére

    Sziasztok,

    Nagyon szépen köszönöm, hogy foglalkoztatok a kérdésemmel.
    A sors érdekes lépése, hogy miután minden szóba jöhető szoftveres lehetőséget megpróbáltam, a feleségem szerencsés keze szépen visszaállította a képet. Így a gép továbbra is normál üzem szerint működik.

    A pontos hiba eredete nem világos, de a tapasztaltakat megosztom, hátha valaki másnak egyszer segíthet.

    A laptop TV-re volt kötve HDMI kábellel. Előtte szépen adott képet a saját kijelzőjén. A TV-be 2 HDMI van. egy az inviteles TV box, a másik ilyen gépes rácsatlakozásokra. Az első HDMI kábel ami be lett dugva hibás lehet, mert néha elment a kép. Sok ki-be dugdosás után az IPTV box-ét használtam ami végig jó volt.
    Tehát egyik lehetséges hiba ok a hibás HDMI kábel okán beragadt külső kijelző érzékelés.

    A lapi eztán csak külsö kijelző módban működött a legközelebbi bekapcsolásig amikor is nem adott képet már egyáltalán a saját kijelzőjén.
    Én személy szerint NEMO1968 átal írott szoftveres gyorsbillentyűs átkapcsolást itt kizárnám, mert ha ez így is maradt volna, a gép akkor is BOOT-kor a saját kijelzőjét használja ha nincs rádugva semmi.

    Nos a hibakereséshez frissítettem a VGA drivereket, és kapcsolgattam a képernyőbeállításokat serényen. Sikertelenül.
    Mindezek után kikapcsolt és kivett akku mellett kifújtam a HDMI aljzatot és a csatlakozásokat "átkapargattam" hátha valami apró zárlat van.
    Eztán távoli gép módban meg lett nézetve a gép és akkor mondták, hogy külső kijelzőt érzékel! Holott nem volt rádugva semmi.
    Újabb kapargatás... Semmi eredmény. Továbbra is csak külső kijelző mód van.

    Erre néhány napra rá a feleségem az Intel HD vga beállítási felületén kapcsolgatta a kejelző módokat és hopp rendbe is jött...

    Erre tegyen pontot valaki...

Új hozzászólás Aktív témák