Új hozzászólás Aktív témák

  • Maegoss

    tag

    Ez a teszt ékes példája annak miért hasznavehetetlenek a Mobilaréna tesztjei már elég régóta. Teljesen elmentek ebbe az e-pénisz méregető kocka irányba ahol csak és kizárólag a specifikáció és az ár/(teoretikus) teljesítmény arány a mérvadó. Közben pedig elfelejtették hogy a telefon napi használata során szerzett benyomások sokkal fontosabbak mint a szintetikus tesztek alatt elért eredmények. Egy hangos kisebbség elvárásait/értékrendszerét veszik figyelembe és fittyet hánynak a vásárlók döntő többségére akik NEM erőforrás igényes játékokat akarnak futtatni a telefonjukon hanem szimplán telefonálni, üzeneteket küldeni/fogadni, tartalmat (videó, zene, stb) fogyasztani és fényképezni szeretnének.

    Semmit sem ér hogy PAPÍRON erősebbek a kínai telefonok ha a valóságban sokkal kevésbé használhatóak. Én is beruháztam egy éve (részben a tesztek miatt) egy Realme 8i telefonra és hiába volt lenyűgöző ár/érték aránya, a valós életben szenvedés volt használni mert átlagos feladatok (böngészés, Facebook, Messenger, Youtube) mellett is érezhetően döcögött a rendszer. Odaadtam egy tinédzsernek (mert elromlott a régi telefonja) és saját bevallása szerint is lassabb és kényelmetlenebb volt használni mint az alsókategóriás Samsung Galaxy A12 telefonját (amivel szintén sok gondja volt). Ezzel szemben a Mobilaréna által lesajnált céges Nokia X10 telefon döcögés nélkül képes elvégezni a fentebb említett feladatokat. Ja és ki is jött már rá az Android 13…..

Új hozzászólás Aktív témák