Új hozzászólás Aktív témák

  • Bubee82

    őstag

    válasz rozsgyi #47 üzenetére

    pénzhelyettesítőként működik, mint a crypto

    Nem minden kriptoeszkoznek a celja a penz helyettesites, sot. A Bitcoin peldaul ertekorzo eszkozkent ismert, amolyan digitalis arany. Egyedul a massziv volatilitasa az, ami elvalasztja ettol es a teljes megbizhatosagtol. De ez is valtozni fog egyreszt a szeleskoru elfogadottsagaval es azzal, hogy az osszes, 21 millio coin ki lesz banyaszva 2100 korul. Ekkorra mar 1 BTC erteke millio dollaros nagysagrendunek prognosztizalhato, pontosan azert mert az akkora 8-9 billio emberrek oszlik el a 21 millio. Es itt jon kepbe az NFT kerdeskore, aminek a lenyege a targy egyedisege es megismelhetetlensege.

    Ahhoz hogy fizetoeszkozkent lehessen vilagszerte hasznalni egy kriptoeszkozt, ahhoz olyan merteku adaptaciora van szukseg, hogy mindent abban szamoljanak. Azaz eset, amikor bemesz a sarki boltba es az elemiszerek ara Satoshi-ban van megadva, nem forintban. Ettol meg messze vagyunk es nem biztos, hogy a Bitcoin lesz az, amivel fizetni lehet majd. Persze vannak mar peldak ra, peldaul El Salvador.

    Ha Picasso ma elne, o is keszithetne digitalis alkotast, amely pontosan ugyanolyan egyedi lenne, mintha vaszonra festette volna. Az egyediseget es biztonsagot pedig a blokklanc technologia biztositja a szamara. Korabban vegtelen szamban le tudtak volna masolni, aztan barki mondhatta volna, hogy "ezt en keszitettem" es ezzel az erteke megkerdojelezheto lett volna. Azzal, hogy a digitalis alkotas immar felkerul egy blokkba a lancra - es ezzel kapva egy egyedi azonositot -, mar megkerdojelezhetetlen az eredetisege. Ez az un. token, a non-fungible token definicio vegerol. Tehat az digitalis alkotas egy tokenne valik, ami hordozza az alkotas informaciot, kriptografiaval kodolva.

    Tovabba innentol fogva barki barmikor ellenorizheti a mu mozgasat, hiszen minden tranzakcio rogzitesre kerul a lancon, mintha egy fokonyvbe lennenek felvive az adatok a valos eletben (szamvitel stb.).

    az hogy egy project, vagy alkotója tetszik akkor veszel? Mit veszel?

    Nyilvan, amit keszit. Ez lehet az altalad emlitett pixel art. De lehet egy digitalis festmeny is. Vagy egy digitalis kard, amit bevihetsz a jatekba, ahol penzt kereshetsz vele. Itt is az latszik, hogy a digitalis alkotas koltsege megterul(het). Lasd az altalam lekotott NFT-k erteke kb. 400 dollar. Azzal, hogy en mar le tudom kotni oket es igy kamatoztatom azokat, ha turelmes vagyok, akkor a kamatokkal visszakapom a koltsegeimet. Ha ezutan ugy dontok, hogy eladom oket, akkor megtehetem. Vagy hagyom oket penzt termelni. Eddig egy NFT-t megvasarolni oriasi riziko volt (meg mondjuk mindig az), de amint az NFT kap egy ilyen funkciot, onnantol kezdve gyakorlatilag nem lehet vele bukni.

    A passzív jövedelem meg olyan, mint a crypto lekötés?

    A passziv jovedelem olyan jovedelem, amiert nem dolgozol. Sem fizikai, sem mentalis munkaval. A passziv jovedelem az, ami a gazdagokat gazdagga teszi, azaltal, hogy a penz dolgozik nekik, nem pedig ok a penzert. Nala minden kriptoeszkoz munkara van fogva, van aminek az eves kamata 3%, van aminek 120%. Van, ami kamatos kamatozassal gyarapszik, amig alszom vagy dolgozom. A lenyeg, hogy ne a tarcamban vagy szamlan legyen csak ugy, aztan ne csinaljon semmit. Az erteke igy is ugy is noni fog, de erre tudok egy extra hasznot tenni azzal, hogy kolcsonadok belole stb. Ezert pedig jutalmat kapok erte. Ez az un. DeFi (dencentralised finance vagy decentralizalt penzugy) vagy CeFi (centralizalt penzugy), attol fuggoen mely szolgalatonal kotod le az eszkozt.

    De akkor mi az NFT benne? Mi az a dolog amiért valaki cryptoval fizet?

    Egy limitalt szeria (legyen 5000 db) egy darabja, sorszammal es egyedi jellemzokkel ellatva. Hogy az mi, az mindegy. 5000 van belole es kesz. Olyan mint valami egyedi ora vagy DragonBall/NBA etc kartya, amit lehet cserelgetni, kereskedni vele. Csak immar a digitalis vilagban. Tudjuk jol, hogy mennyire jovedelmezo volt anno ezekkel a kartyakkal csencselni. Egy DB pakkert valaki 250 ezer dollart is kepes volt fizetni. Pedig az csak papir meg tinta, nem? Vagy manapsag boszme penzeket adnak egy bontatlan videojatek kazettaert a 80-as evekbol.

    Pl. Girogionenak ez a Next Earth projectje micsoda?

    A Metaverzum alapjai. Nezd meg a Ready Player One cimu filmet, vagy most a Free Guy is ilyen. A virtualis, nyilt vilag alapjait fektetik most le. Ez osszekapcsolodik az NFT-kel is, hiszen ezeket majd a virtualis vilagban lehet igazan hasznositani.

    Remelem mindenre sikerult valaszt adni :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák