Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Halli all!

    Nem teljesen idevág, de lehet párnap és nem induló gép lesz a most még érdekesen induló gépemből... szóval:

    Vadonatúj 2hetes számítógép eddig kifogástalanul működött.
    Tegnap/ma és szerintem holnap is érdekes módon indul el.

    Bekapcsolást követően a masina elindul, de a monitor sötét marad majd ~10mp eltelte után teljesen kikapcsol. Újabb ~10mp eltelte után bekapcsol és elindul normálisan.

    Mi okozza ezt? Boltot kérdeztem ők elmondták többek között hogy a BIOS friss (frissítették), és hogy ilyen elindulás bármilyen gépen alkalomadtán előfordulhat: ún. "hideg boot"...

    Kicsit pörgettem az agyamat és eszembe jutott hogy régebbi gépeim is indultak el így de tényleg csak egy évbe 1-2× talán

    Alkalomadtán ez most 2nap zsinórban? Mit gondoltok erről a hibáról?

    A gép teljesítménye egyébként betöltést követően változatlanul jó.
    Áramellátás kifogástalan, szünetmentes és túlfeszvédelmek aktívak, tehát a villamos hálózat rendben.

    Hirtelen bevillant hogy 2012 a dátum de gondolom nem emiatt vackol bekapcsolásnál :D de érdekes, hogy 2011-ben semmi baja nem volt.

    előköszi!

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Trebron09 #11422 üzenetére

    Hali! Táp is
    vadiúj: Enermax Pro 82+ 625w.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Trebron09 #11422 üzenetére

    Na hali újra, reggel mobilról írtam elég volt a tápot beírni vele :D

    Alkatrészek, egyik minőségibb mint a másik, Prohardver ajánlás alapján állt össze az egész, csupán a tápot méreteztem erősebbre.

    A masina paraméterei:

    Alaplap: ASUS P8P67 LE R3.0
    Processzor: Intel Core i5-2500K 3.30GHz BOX
    Hűtés: Be quiet! Dark Rock Advance C1
    Memória: Corsair Vengeance KIT 8GB 1600MHz (2x4GB) CMZ8GX3M2A1600C9
    Optikai: Plextor PX-L890SA fekete
    VGA: ASUS GTX570 1280MB DDR5
    Táp: Enermax Pro82+ II 625W
    Ház: Enermax Luxuray 3190-BS
    UPS: MGE Pulsar Ellipse ASR 1000 USB DIN 600watt
    Ventilátorvezérlés: Előlapi Panel Scythe Kaze Server 5,25

    Auido: Creative Sound Blaster Recon3D bulk
    - ez később rakodik bele, most Audigy2 van

    Egyéb cuccok bár ez sztem nem befolyásolja már de leírom azért xd

    Egér: Logitech G500 Laser Gaming Mouse
    Billentyűzet: Ideazon Merc Gaming
    Kártyaolvasó: Scythe Kama Panel 3

    Na ezek vannak most benne, érdekesmód ma bekapcsolt normálisan, bár boot-olásnál elgondolkodhatott, de nem állt le legalább.

    Idevágó megjegyzés talán hogy a BIOS-ban 3lehetőség szerint használhatom a gépet:
    "Zöld", mint energiatakarékos, "Kék" mint normál, "Piros" mint teljesítmény.
    Amikor lejött a gép 2napig pirosban ment, aztán megfontolásból visszavettem zöldre, némileg lassabb is lett de inkább tartson tovább... Ez az érdekes bekapcsolósdi zöld módban keletkezett... tegnap átraktam Kék, azaz normál módba, most elindult normálisan.

    Mit javasoltok?

    Aida64 szerint "Zöld" módban is felteszi terheléskor 3.41GHz-re a CPU-t.
    Kékben / Pirosban 3.5GHz is előfordul.
    Mindhárom mód üresjáratban visszakapcsol egészen 1.6GHz-re
    Ne foglalkozzak vele, és tegyem "Pirosba" megint?
    Vagy hagyjam "Kékben" ? Nem lesz sok a kékhalál kékbe? xd

    A hőfokok kifogástalanok, 35fok környékén jár a CPU ha meg van hajcolva, stabil 40-45fok, teljesen kikapcsolt ventilátorral (egyszer próbáltam ki teszt kedvéért) is max 55-60fok(!)
    Alaplap 33fokos, GPU 32fokos. HDD-k 35fok környékén jobban használva 38-40fok.

    Egyébként a boltban minden szempontból letesztelték, BIOS-t frissítettek.
    Szállításnál ugyan volt egy kis gubanc, eltörött a VGA rögzítő pecke, de megoldottam, ki nem eshet ez nem gond.

    Nemcsak tőled bárkitől kérdem.
    Üdv / előköszi!

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Calibra72 #11425 üzenetére

    Hali.

    Köszi :D

    Perpill kékben fut, gyorsabb picit és rendesen bootol, úgyis hagyom.

    Amúgy ehhez az anomáliához hozzátennék annyit hogy amikor lekapcsolom a gépet, utána teljesen megszüntetem az áramot. Beszéltem boltossal erről és elöljáróban annyit mondott hogy lehet nem fogom áramtalanítani többet ha azt akarom hogy ez a probléma megszűnjön.

    Valaki homályosítson fel mert ezt én nem, fogom fel, 5éve áramtalanítom a masinát, egyse szórakozott ennyire.

    üdv.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Calibra72 #11427 üzenetére

    Gigabyte P35-DS4??

    lól, igaz hogy nekem Gigabyte EP35-DS4 volt, de ilyet 4év alatt talán ha egyszer csinált.
    Berosálok mindjárt...

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Trebron09 #11429 üzenetére

    HDD-nek ez marhára nem használ... eleve kétszer kapcsol be. 1perc alatt

    10mp-ig megy, és történik a semmi a HDD ekkorra már szinte teljesen felpörög, utána rögtön leállít, mer ugye leáll aztán 5másodperc elteltével újból indít, ami röhejesen kevés, hogy teljesen megálljon, néha kikapcsoláskor odateszem a fülemet, és van egy jellegzetes hangja amit akkor ad ki ha már teljesen megállt. Tapasztalat, hogy legalább 10mp kell hogy biztonságosan leálljon egy HDD...

    Azért áramtalanítom mert, feszültség alatt néha halk zizegés zúgás hallatszik, minden gépemnél volt hallható valami, és irritál :D Új gépnél sokkal erősebb zajt lehet hallani félpercig, kikapcsolás után, még nem határoltam be honnét jön, ezt még valahogy kiderítem. Nem dübörgés, oda kell hajolni és akkor rendesen hallani.

    Igen mióta átraktam normál módba nem csinálja (még), de vicces hogy 2hétig takarékos módban ment és nemvolt semmi baja aztán előjött... látszik hogy korszerű a technika :DD

    üdv néktekˇˇ

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Calibra72 #11433 üzenetére

    Nahjam, régen nekem egy 550wattos egység úgy távozott, hogy kikapcsolt állapotban visszajött az áramszolgáltatás, de a táp nem bírta ki azt a hévet (gondolom feszültséglökés/tüske) ahogy visszaadták, és nem kapcsolt be többé-.-

    Ettől régebben meg olyan is volt hogy másnap megyek és megy a gép pedig tudom hogy kikapcsoltam előző nap, és senki nem volt otthon aki bekapcsolhatta volna :D

    Na de summázva most azért kapcsolom mert tényleg takarékoskodok, és biztonság is van.

    Csak ha így vackol a boot legalább ne indítana rá teljesen 10mp-re, hanem tényleg jobb volna ha 2mp néma_dilemma és úgy indítana...

    üdv!

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz #10726912 #11437 üzenetére

    Hali!

    Több watt is lehet de nem az a lényeg, hanem hogy ha meghibásodik a túlfeszvédelem, attól kezdve kikapcsolt állapotban is ugyanúgy sebezhető.

    Régen vagy 5-6éve volt egy FSP 550wattos táp, kifogástalanul működött. Aztán délelőtt jött egy áramszünet kikapcsolt/készenléti állapotban, majd amikor visszatért a táp ment. Gondolom benyelt egy kis lökést... Szerencse a szerencsétlenségben hogy egyáltalán nem lehetett bekapcsolni a gépet, de ugyanúgy el is indulhatott volna aztán pukkadozva még 1-2dolog mehetett volna később...

    Egyébként már megoldódott a probléma, mert mióta normál módban hajtom, talán pár másodperccel hosszabb idő telik el a bootolás kezdéséig, de legalább nem kapcsolja ki.

    üdv!

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Üdv all!

    Adott az adatlapomban szereplő gép ami leszámítva egy két apróságot a leges legelején azóta kifogástalanul működik. A rendszer magja, ami a CPU-alaplap-RAM-táp egységet jelenti 2011 vége óta van üzemben. A háttértár teljesen kicserélődött és ezek mellett a 3adik csúcskártyát viszi a rendszer.

    A 980Ti megjelenés után a normál üzemmódon belül, OC üzemmódot állítottam be ami a processzort terhelés alatt 4.2GHz órajelig emeli. Ez 2016 februárjától való, az OC kicsivel későbbtől, de gyakorlatilag vegyünk 2év OC állapotot. Az ezt megelőző kártyákhoz elég volt a CPU alap 3.7GHz turbója.

    Ma azonban történt valami, ami folytán nem indult a gép csak 5ödszöri próbálkozásra. Illetve, az első ciklusban a 3adik "hidegboot" után (ilyenkor se kép se hang) beléphettem a BIOS-ba, mert OC faileddel nem is folytatta a bootolást - ekkorra már volt kép. A BIOS 3fő üzemmódjából (energiatakarékos, normál, turbó) az energiatakarékosra váltott. Helyreállítás első lépésekén beállítottam normál módba majd kilépés mentéssel.

    Ezután megint minimum 2próbálkozás árán tudott csak elindulni, de ekkor már nem jelzett OC hibát, BIOS-olni meg nem tudtam, mert a monitorom balfasz - ha nem kap időben jelet akkor elsötétül vissza. A kép csak akkor jött vissza amikor bekonfigurálta a legutóbbi Windows frissítéseket amiket tegnap éjjel rakott fel. Ekkor megint reset mert az marhára kell főleg ilyenkor és úgy maradt. 3perc teljes sötétség és csend után, kézzel reseteltem és úgy elindult.

    Valószínűleg így is marad, mert ha megint megpróbálnám normál módban akkor beszarna. Jelenleg energiatakarékos módban van. Ezzel a csak sima normál mód 3.7 GHz turbója is elveszett, mert most legfeljebb 3.4GHz-et ér el. Át kellene állítanom normál módra, és minden olyan beállítást eszközölni, amivel az ezt megelőző állapotot elérem, csak akkor sztem ismét OC failed, 4-5 hidegstart és megy tovább takarékos módban.

    Mivel ez egy több mint 6éves gép amiből 2év az OC korszak, a kérdés: mi fog tönkremenni? Megalapozott a gyanúm hogy az alaplap, mert az elején is volt pár furcsaság, de akkor sikerült úrrá lenni ezeken.

    Legszívesebben ráfognám a Windows frissítésre, de sztem az még nem hat a bootoláskor vagy a BIOS megjelenése környékén, csak a Windows logónál.

    A Windosban említésre méltó változás hogy a kijelző desktopon lement 60Hz-re a korábbi 120Hz-ről... Visszaállítottam 120ra, valamennyi játékban ahol valamennyi CPU limit volt most gazdagon lesz, a takarékos üzemmód "extrém alacsony" órajele miatt.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Formaster #36971 üzenetére

    Mármint a CPU lehet a gond? Fejből meg nem mondom mennyi feszt adott neki de többet mint 1.3V... volt idő amikor próbáltam fix feszültséggel (1.28V), de akkor meg vagy nem ment az OC, vagy mindig emelt órajelen ment. A hűtés atom, üzemszerűen sose ment 65-70fok fölé.

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Formaster #36973 üzenetére

    Értem akkor tegyük már rendbe azt, amit jelenleg tudok.

    Valószínű hogy a gyári norma is túlfeszeli ezek szerint, mert normál módba sem indul el. Érzésem szerint a probléma az lehet hogy az indulásnál beállítja azt a feszültséget egy rövid időre, amit egyébként adna neki csúcsban, amit most már nem bír. Ez több mint 1.31V... Ekkor a processzor normál módban 3.7GHz-ig megy.

    A mostani gazdaságos üzemmódban legfeljebb 1.24V ér el miközben 3.4GHz az órajel.

    Elképzelhető e az hogy ha átkapcsolom normál módba és reset nélkül mindent pontosan ugyanúgy beállítok kivéve a feszültséget és automata helyet mondjuk 1.28V-ra akkor stabil marad?

    De a fix feszültséggel, fix is marad az órajel - legutóbb úgy emlékszem így volt. Most akkor melyik a jobb 5-7éves viszonylatban? Ami tuti hogy a gyári összevissza állítgatott feszültséggel 6évig garantálható a biztos működés. Egy fix feszültséggel, állandóan 4.2GHz körül járó CPU ezek szerint tovább húzza, mint a változó feszültséggel 1.6-4.2GHz között?

    Ez fontos infó lenne mert ha nincs mire várni és később hamarosan csak romlik a helyzet akkor jöhet az új platform, de ha ma is ilyen állatkert módon van megoldva a gyári tuning, jó lenne egyből a megfelelő beállítást megtalálni.

    Egyébként most két hibára is gyanakszok. Egyik a CPU, a másik az alaplap feszültségszabályozó része.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Formaster #36987 üzenetére

    Rendben, majd hétvégén kikísérletezek egy használható órajelet.

    Akkor hosszútávon egy esetleges új rendszernél is jobb mindennek ha a proci egy feszültséggel és egy órajelen van végig, mint változó feszültséggel és változó órajellel? Nem értem akkor minek az automata, ha fölöslegesen túlfeszeli a CPU-t.

    1ébként borzasztó nagy baj nem lehet sztem, csak ahogy elhasználódott a rendszer 6év alatt úgy csökkent a feszültségtűrése. Ha sikerül felkúszni 4GHz környékére kevesebb fesszel akkor úgy marad. Mindazonáltal előkészítem a következő platformot, mert a vidikari viszont nagyon hálás lenne érte... ha lett volna egy csábító alternatíva már 2016 őszén lecseréltem volna azt amit várhatóan most le kell.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Tulku #37023 üzenetére

    Valahogy rá kellene mérni a tápra hogy pontosak e a feszültségek.

    Lassan 10éve szívtam hasonló hibával miután egy villámcsapás benézett az interneten keresztül. A hálókártya ott helyben kuka lett, kár hogy az alaplapi volt. Ráadásul volt hálózatvédelem de pont akkor áthidaltam mert szarakodott a net és olyankor az volt a protokoll hogy ha ilyen van lehet az UPS avatkozik be károsan - nem így történt.

    Ezután egy hónapig zavarmentesen ment minden, terhelés minden játszott, aztán random újraindulgatott azzal a különbséggel hogy terhelés se kellett. Évszakváltó front is volt, a kora nyárias hőfokokat, extrém nyárias hőfokok követték és a váratlan újraindulások :D

    A vicc az egészben hogy úgy gondolkodtam az alaplap lesz fos, így a hálókarival egyetemben új lapot is vettem, ha beszarik azonnal beépítem alapon. 1hónap múlva amikor ez bekövetkezett, minden kutatás nélkül irány a bolt, beépítés és tesztelés. Minden OK. Hazaviszem és én akkurátusan úgy döntöttem hogy kompletten újrahúzom a rendszert - teljesen feleslegesen szinte, mert pontosan ugyanazt a lapot raktam vissza vadonat újan.

    Nem baj, lesz egy tiszta rendszer gondoltam: mire az összes szart felraktam, játékokat, stb. frissítések tömkelege és tökéletesen visszaállt az alaplapcsere előtti állapot úgy hogy még a windows tálca és asztal elrendezése is pontosan ugyanaz lett, egy több mint 8órás procedúra végén akkor most már játszunk egyet ha már ilyen szépen alakult minden.

    HL2:DM elindít (szintén Source motor), egyik kedvenc szerver kiválaszt és nem emlékszek pontosan de vagy már a csatlakozás/betöltés kezdetén vagy a pálya indításnál azonnal újraindult. Ezután 1hét alatt az egész gépet átdolgoztam kölcsön gépből, mindenféle ram és vga kombóval, mire kiderült hogy a táp 12V-os ága instabil.

    A borzalom a szörnyűségben az, hogy egész idő alatt mindvégig ott volt a korábbi 500wattos Chieftec tápom amit az UPS érkezése miatt vettem ki a rendszerből az esetleges kváziszinusz érzékenység miatti UPS túlvezérlés lehetősége miatt. Ha alaplap csere nélkül is az elején azt berakom egyből megoldódott volna a gond...

    Úgyhogy én azt mondom táp mérés, vagy kölcsön táp.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz SchumiBácsi #36988 üzenetére

    Időközben a kísérletezésem még várat magára mert a mostani szabályzat kimondja hogy minden adat ami elveszhet, külső racken is meg kell legyen.

    Ezért teljes mentést kell lefuttatni az utóbbi egy hónapra visszamenőleg, valamint a Lightroom-ban kissé megtorlódott összes kép kidolgozását. Ha ez mind megvan és külső tárolókon is rögzültek akkor állok neki csak pepecselni.

    Közben felmérem a következő platformot is hogy ha minden elszáll akkor csak egy "click and buy" legyen - ne pedig mobiltelefonon kelljen felmérni :D

    Ami biztató lehet hogy a rendernél jelentkező totális terhelés nem jár újraindulással, így talán fel lehet kúszni a régi szintre, de igazából lehet jobb lenne már az új gép, mert ezzel így már sehogy se húzom ki a 2020 környékén esedékes hibamentes CPU-kig. A VGA meg nagyon meghálálná egyes helyzetekben a gyorsabb CPU-t.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Tulku #37028 üzenetére

    Felesleges újratenni a Windowst.

    Egy Steamen belüli hibaellenőrzés, vagy újra letöltés viszont annál inkább hasznosabb lehet.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák