Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MartinIsti

    csendes tag

    válasz Dufresne #99 üzenetére

    Megpróbáltam a késleltetést. Nem jött be. Szerintem valamit elrontottam, de utána már a BIOS-t sem tudtam állítani. Így hát maradt a szervíz. Bevittem, másnap szóltak, hogy mehetek érte. A srác frissítette a BIOS-t, berakta nekem a plussz 512MB ramot, aztán javasolta, hogy futtassak majd egy memtestet. Odáig már nem jutottam el...

    Szóval tegnap hazavittem a gépet nagy boldogan, örülve annak, hogy immár 1GB ram van benne. Feltelepítettem a Windows-t, aztán a Total Commandert, majd a Nero-t, a DVD-idle PRO-t és a DirectX 9.0c-t (csak azért írom ennyire részletesen, mert fogalmam sincs, mi a hiba, és lehet, hogy az ördög a részletekben rejlik). Ezek a programok, ugyanilyen formában (verziószám, stb.) mind rajta voltak korábban is, és már fél éve megbízhatóan működtek. Ezután elindítottam egy DVD másolást (egy-az-egyben, image-fájlba), majd kikapcsoltam a monitort, mondván ez eltart egy fél óráig is (kétrégetű volt a lemez). Kb. hn. óra múlva bekapcsoltam a monitort, és az asztal jelent meg rajta, de abban az állapotban, ahogy elindulás után kéne. Neronak se híre, se hamva. Pedig azért ha végzett, akkor is kiírja, hogy OK, aztán nem zárul be. Ezután elindítottam a TotalCommandert-t, de az már nem jött be, sőt a gép is újraindult.
    Azonban csak addig jutott, hogy elkezdte betölteni a WinXP-t, de akkor jött a következő hibaüzi:
    ''A Windows nem indítható, mert az alábbi fájl hibás, vagy nem található:
    System32\DRIVERS\pci.sys
    A Windows eredeti telepítő CD-jéről a telepítőt elindítva megkísérelheti a fájl kijavítását.''

    (Ezt már csinálta múlt héten is többször, csak nem mindig ez a fájl hiányzott, meg egyéb hibaüzik is voltak.)

    Gondoltam, akkor ez a RAM tényleg nem passzol, a szervízben aszonták hogy ebben az esetben vegyem ki, hát kivettem.

    Indításkor:
    CMOS checksum error - Defaults loaded
    (ez gondolom azért is volt, mert a két RAM csak 200MHz-n ment együtt, most pedig visszaváltott 400-ra)

    Aztán a rendszer továbbra sem indult el, jött a már előbb idézett hibaüzenet.

    Gondoltam, még egy újratelepítési próbát megér, beraktam hát a Windows CD-met, megnyomtam a RESET-et, azóta se kép se hang. Már a BIOS sem jön be.

    Mi a fene baja lehet? Illetve melyik alkatrész a leggyanúsabb, hogy elromlott?

    Nekem sajna fogalmam sincs, mire gondoljak. Az új RAM-ot már nem akarom belerakni, inkább menjen a régi konfig, csak stabilan.

    ''When the sailmen's sailing away, he shows that the dream of Lemuria is true''

Új hozzászólás Aktív témák