Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • siege5

    aktív tag

    válasz Gtaati #822 üzenetére

    Röviden: nem
    Bővebben: Attól függően mit vállal a kivitelező, szükség lesz OKj-s számmal rendelkező villanyszerelőre, ezt jó esetben biztosítja a kivitelező, rosszabb esetben neked kell keresned. Előbbi esetén 1 vállalkozói szerződés kell (mint nekik a honlapon), ha te szerződsz villanyzserelővel akkor 2 vállakozói, plusz mind a két esetben a letöltendő dokumentumok közül a neked megfelelő.
    Ha te szerződsz villanyzsreelővel akkor őt önköltségen ki kell fizetned, majd ezt a pénzt (számlára kell kérni) tudod később behajtani, ha csak a vállalkozóval, ott nem kell önerő, legfeljebb pályázatírásra kérnek el pénzt, amennyiben ő csinálja (de úgy veszem észre nem).

    Sokat olvasom itt egyébként, hogy nem igazán nézik/nézitek sokba a csak simán napelemes kivitelezést. Én részemről racionálisan áltam hozzá. Sajnos belefutottam abba, hogy ha az épület elektromos berendezéseit bővíteni akarom fázist is bővítenem kell. EON-nál erre kaptam egy kb 350ezres ajánlatot. Na innentől voltam úgy vele, hogy (a fogyasztásom alapján 5kWp rendszer) ha már csak az óracseréig eljutok is megéri a pályázatosdi, az már csak bónusz ha az áramszámla is csökken pár ezer forinttal. Mondjuk azért remélem érezhető lesz a havi számlán. Csak előbb meg kell kapni a támogatást :D

Új hozzászólás Aktív témák