Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz Peathee #23 üzenetére

    A kérdést nem teljesen értem. Ha a valós mindennapok alatt eddig használtad az UWB-t, akkor igen, máskülönben nem, hacsak nincs egy BMW-d, vagy nem vagy tele Smarttagekkel.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • strogov

    senior tag

    válasz Peathee #23 üzenetére

    Ez olyan kérdés mint a kell-e nekem matter támogatás? Ha most nem használod akkor most biztos nem kell neked. Ha viszont okosotthont tervezel ... na akkor se, mert ami támogatja az is szarul. Esetleg fél/egy év múlva. De ahhoz, hogy legyen mire használni, kell egy csomó eszköz amivel használható.

    Az UWB is annak fontos akinek van ilyen cucca. Ha sok UWB eszköz lesz akkor majd talán lesznek rá hasznos use case-ek is. Jelenleg tudod használni tag-ek keresésére. Ahhoz, hogy tag keresésre jó legyen (már amikor elhagyod) kell egy csomó eszköz ami "látja", hogy hol van. Ezért kontrapoduktív kihagyni bármelyik eszközből. Másik use case a beltéri navigáció lenne, de aki eltéved egy plázában, nem találja hol parkolt annak szerintem nem UWB kell hanem gondviselő. Ezen kívül jó lehet(ne) kulcsnak is, mert biztonságos kommunikációt támogat. IoT eszközöknek is jó lenne ... lenne.
    Samsung-nál is a tag keresés az alap feature. A kulcs feature inkább érdekes mint hasznos (szerintem). Simán mehetne NFC-vel is. Aki rosszándékú az egyikkel se fog szórakozni.

    Úgyhogy most kulcsnak és tag keresésre jó. Meg airdrop-nál az apple ezt használja ha van mindkét eszközben mert gyorsabb, biztonságosabb. Nem mintha az elmúlt 12 évben használtam volna egyszer is airdrop-ot.
    Aki (számomra megmagyarázhatatlan okból) teleszórta a cuccait tag-ekkel annak ez nélkülözhetetlen. De mivel a samsung kevesebb UWB-s eszközt ad el mint az apple, így náluk kisebb az esély, hogy meg is találod (kétlem, hogy az apple támogatná).

Új hozzászólás Aktív témák