Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hobbyhippy

    újonc

    Asztali PC-m elromlott, keresem a szerviz megoldást ill. alkatrészt:

    A gép: HP Compaq 8000 Elite CMT Business PC

    A hiba jelentkezése: Minden előzmény nélkül, azonnal, mintha minden áram megszűnt volna, a gép leállt. Nem volt korábban hasonló eset sem. Semmi hangot nem adott, semmi zavaros képet sem, csak minden megszűnt.

    Mi történik ha most be akarom indítani ?: A bekapcsoló gombra először a ház elején a zöld ledek felvillannak, de utána piros led villog és hibajelzés jelentkezik. Képet egyáltalán nem ad, a winchester nem indul. Kis idő elteltével a táp ventilátora olyan sebességre kapcsol, ahogyan még soha nem hallottam menni.

    Ezen a 43 másodperces videón látható a bekapcs kísérlet:

    https://docs.google.com/file/d/0Bx-drF6wjamid19IMUFac2IxTlk/edit?usp=drive_web

    Kb a 27. másodpercnél kezdődik a táp szokatlan felpörgése.

    Ha tudod mi lehet a hiba, és ha tudsz alkatrészt hozzá, légy szíves jelezd. Persze örülnék ha nem kellene a gépet elvinnem hanem otthon javítható lenne.

    A hibajelzés (lásd video) nagyon szabályos, olyan mintha az alaplap ok lenne még. Ha a táp ment el, akkor viszont nem értem, hogy bizonyos ledek mért világítanak, talán kondenzátorról?

    beethovensdancer@gmail.com

    20/ 498 3098

  • hobbyhippy

    újonc

    válasz hobbyhippy #537 üzenetére

    Hát igen, mindenki RAM-ra gyanakodott, még én is, és igaz is lett.

    4 x 2 GB ramok voltak benne, mind kivetem és egyenként visszahelyeztem.

    Az egyik visszahelyezésénél a hiba is visszajött, de ugyanabban a foglalatban egy másik ram működött. A hibásnak tűnő ram érintkezőit kissé megcsiszoltam. Utána működött, igaz egy másik foglalatba került végül.

    Tehát vagy a megcsiszolás segített vagy az egyik ram az egyik foglalattal nem volt jó.

    Lényeg hogy amikor ilyen szép kultúrált hibajelzést ad az alaplap, és semmi kép nincs, akkor majdnem biztos hogy nem táp, nem vinyó stb, hanem RAM.

Új hozzászólás Aktív témák