Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • plejik

    addikt

    Sziasztok!

    Az alábbi problémával fordulnék hozzátok. Kolléganőmnek az email címét ea partner címe mindig spamnek érzékeli. (eddig ez nem volt így.) Viszont ez a hiba üzenet jön vissza, vagy is ezt kapja a másik fél:

    Delivery to the following recipient failed permanently:

    "partner.emailcim@külföld.ro"

    Technical details of permanent failure:
    Google tried to deliver your message, but it was rejected by the server for the recipient domain totalclean.ro by mx01.whmpanels.com. [89.42.222.102].

    The error that the other server returned was:
    550 A URL in this email (molnargloves . hu) is listed on https://spamrl.com/. Please resolve and retry

    Na már most csekkoltam ezt az olalt, majd egy Blacklistes dologra dob át, ahol mint kiderült feket listára került a domain címünk az alábbi pontokban:

    webcím ahol kidobja ezt: http://mxtoolbox.com/

    ivmURI
    BACKSCATTERER
    Protected Sky
    SORBS SPAM
    UCEPROTECTL1

    Na már most engedi , hogy figyelmen kívül hagyja 7 napig ingyen utána fizetni kéne érte. De nem igazán áll szándékomban. Amúgy a Google Apps for Works rendszert használjuk.

    Ilyen hibával még nem találkoztam, esetleg tudnátok benne segíteni?

    Előre is köszönöm! :R

    [Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

  • plejik

    addikt

    válasz kraftxld #14952 üzenetére

    Az nincsen nyitva.

    Használunk a cégen belül egy SendBlaster nevű programot és onnan is küldött ki mailt a saját mail címével, amit persze mondtam, hogy legyen szíves ne használja.

    Talán az is lehet a gond...csak sajnos szerintem túl sok a ha.. :DDD

    [Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

  • plejik

    addikt

    Sziasztok!

    Olyan kérdéssel fordulnék felétek, hogy szertnénk a cégnél valamilyen biztonságosabb adatárolást. Két lehetőség merült fel a vezetőségünk részéről. Az egyik az Active Directory rendszer , a másik pedig egy komolyabb NAS szerver. Én személy szerint a NAS szervert preferálnám (az Ad-ben nem vagyok jártas..). Ez kb. 30 gép adat tárolását érintené.

    Szerintetek melyik rendszer lenne a jobb? A NAS szerveren max 1 virtualizált gép futna.
    A cél az adat tárolás , a gépek "felügyelete" cégen belül megoldott ezzel szerintem nincs is probléma, és nem hinném hogy pár éven belül itt duplázodna vagy esetleg triplázódna a gépek mennyisége.

    Előre is köszi a válaszokat! :R

    [ Szerkesztve ]

    [Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

  • plejik

    addikt

    válasz X Factor #15106 üzenetére

    A kettő WIN környezetben azért kéz a kézben jár. Azt, h. most ne lenne AD-tek azt nehezen tudom elképzelni.
    Jelnelg nem AD rendszerbe dolgozunk, local gépek local oprendszer stb..

    Hány usr? Durván 35.

    Mennyi adat összesen? Mennyi/user? Ez változó elég nehéz megmondani. Nagyrészt dokumentumok, de van akinek mondjuk 30-40GB és van akinek kb.5 GB. / userek!

    Van most tartomány/domain? Nincsen tartomány Domain.

    Hálozati eszközök? Ezek egy része pont most lesz majd fejlesztve, úgyhogy azok most lényegtelenek. (gigabites switchek, hardveres tűzfal stb.. lesznek.)

    "Mi lenne az igény?
    Mert nas-t AD autentikacival nem egy nagy varazslat üzemeltetni, aztán ad usr-enként egy home foldert felcsatolni.
    De ha van egy jobb win szerveretek, egy virtual host-n akkor lehet elég hdd-t abba ramolni.
    Szóval h. megfelelő tanácsot tudjunk adni, a részletek is fontosak lennének."

    Nincsen vin szerverünk csak linuxos, ezt a vállalat irányítási rendszerhez használjuk. De aki előtte itt "ütyködött" rendszergazda ide mentegetett cuccokat, vagy is egy kettő embernek... Pont ezt nem szeretnénk.
    Isten igazából csak adatokat menteni egy biztonságos helyre.

    Remélem nagyjából érthetően fogalmaztam, bocs ha nem..

    [ Szerkesztve ]

    [Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

  • plejik

    addikt

    válasz VeryByte #15113 üzenetére

    Ez ugye úgy van, hogy bent a telephelyen van 20 gép, egy másik telephelyen 3, egy másik városba (telephely) 2 és még egy másik telephely 1. Ezekhez még jönnek üzletkötői gépek amiből 5 belföldi, 2 pedig külföldi értékesítő...

    Az elmúlt 2 évbe vettük át a rendszert kollégánkkal, és azóta próbáljuk helyre rakni az egészet. Elég jól haladunk vele..., de sajnos azért vannak még hibák. Lásd majd hálózati eszközök csere , biztonság stb.. Ez lenne ugye majd egy nagyobb lélegzetvételű dolog, csak nem tudjuk eldönteni melyik rendszer lenne a jobb.

    [ Szerkesztve ]

    [Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

  • plejik

    addikt

    válasz X Factor #15117 üzenetére

    Az adat igény nem "nagy", de ugye mindenről szeretnénk backup-ot is, tehát ha itt is lehal valami, akkor legyen egy biztonsági mentésünk mindenről, hogy ne legyen gond belőle, és erre a NAS-ra lenne jó tenni a vállalatirányítási rendszer mentéseit is egy külön meghajtóra vagy valami..

    A linuxos szerver az dedikált fizikai szerver. ( Bár kicsit szerintem ez is erőlködik néha.. :/)

    Igen néztem a komolyabb NAS- gépeket, hogy már domain-t is kezelnek.

    Nem veszem kötekedésnek. :) Igen menni fog a VPN is és még IPsec-et is akarunk használni 2 telephely között ami ugye ide jönne be a központba. (erre a Sophos-nak vannak nagyon jó megoldásai, központi UTM eszköz és ehhez kapcsolódnának kisebb eszközök most pontosan nem tudom mi a neve, ezek pedig a központi rendszer beállításait kapnák meg, mind tiltások, védelem stb.. :)

    [Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

Új hozzászólás Aktív témák