Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz VeryByte #26111 üzenetére

    Örülök, hogy bevált, amire nekem kellene, arra persze nem jó! :)

    Meg is ragadom az alkalmat, hátha valakinek van egy ötlete. Pervasive SQL fut a klienseken, és rendszergazda jogosultság nélkül sokszor elhasal valamiért. A dbmgr exe-t el tudom indítani feladatként bejelentkezéskdor másik userrel, egy lokál rendszergazda fiókkal, de ha valamiért nap közben leakad a szoftver, ami épít a Pervasive-re, az automatikus DB javítás már nem megy így, és ezen a gép újraindítása se segít. Meg kellene futtatni a fájlt kézzel, oda meg kéri a rendszergazda jelszót. A program fejlesztője szimplán nem válaszol, legyen rgazda a felhasználó is, és ennyi, "máshol nincs ebből gond" jeligére. Próbáltam létrehozni egy Pervasive_Admin helyi csoportot, ebbe tettem a usert, a net népe szerint ez a megoldás, de nem megy. Nem is értem, miért menne, ha a db engine szintjén nem állítok mellé valamit, hogy figyelje például ezt a groupot.

    Van valakinek esetleg ötlete? Workgroup környezetről van szó, a kliens szoftver maga szerver sharebe dolgozik, a helyi db "monitor" process és a szerveren futó db engine kommunikál egymással.

Új hozzászólás Aktív témák