Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz kraftxld #19045 üzenetére

    Szia!

    Köszi a választ! Outlook 2016. Az archiválás minden fiókban tiltva van (elvileg), de a kolléga a gyári archive mappába kezdett el almappákat létrehozni, és oda behúzogatni a leveleket. Az az alapértelmezett levélmegtartási szabály aktív a teljes tartományon, ami 2 év után áthelyezi az archív mappába a leveleket, ha van archív mappa, de elvileg ez semmit nem csinál, ha nincs indítva archiválás kézzel. Esetleg az pöffenthette be a szabályt, hogy elkezdett mappákat létrehozni az Outlook "Archive" alatt? Ennek ellentmond, hogy egyrészt eltűntek a levelei, nem kerültek be semelyik archív mappába, másrészt hiányoznak két évnél "fiatalabb" hónapok, miközben vannak két évnél idősebb levelek is a megmaradtak között.

    OWA-ban belépve a fiókja alá a lomtár törölt elemek visszaállítása a kiszolgálóról (vagy hasonló) menüpontjában megtaláltam szerintem majdnem mindent, de ugyanennek az outlookos megfelelője csak nagyjából 1 hónapnyi levelet mutat visszamenőleg, pedig két nappal ezelőtt kezdett el trükközni vele, tehát ha törlődtek a levelek akár a rendszer, akár a user által, az most törlődött. Sajnos az OWA alól nincs olyan opció, hogy CTRL+A és visszaállítás, ehelyett egyenként kellene bepipálni több ezer levél előtt a checkboxot, majd visszaállítani. Egyébként néhányat kipróbáltam, és a forrásmappákba állítja vissza a tartalmat, tehát nem a user által kreált mappákba.

    Valami ötlet az egyszerű visszaállításra, esetleg tipp a helyre, hogy hol kereshetném még a leveleket? A user kezét meg majd letöröm, ha alkalmam nyílik rá, csak ezen legyünk túl...

Új hozzászólás Aktív témák