Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Theory66 #16888 üzenetére

    +1. Ha három műszak, akkor járhatsz saját kocsival, vagy ahogy akarsz, a tömegközlekedés nem opció. Ekkora távon ez havi 40 ezret jelent üzemanyagban.

  • Tamy

    senior tag

    válasz Theory66 #16888 üzenetére

    Én több mint három éve nyomom, és egyelőre eszem ágában sincs otthagyni a sulit. Közületek biztos sokan hülyének néznek most emiatt, de nekem a pénz nem minden. Eddigi életem során nagyon sok helyen megfordultam már, rengeteg féle munkakörbe beleláttam, elég jól tudom mi vár rám más cégnél. Nem állítom, hogy az feltétlen rosszabb, de nem minden fekete és fehér. Hívtak már Németországba is rendszergazdának, és rendszeresen próbálnak Szlovákiába is elcsalni különféle munkakörökbe, eddig még nem adtam be a derekamat, pedig semmi nem köt ide, nincs család pl. Néha én is elbizonytalanodok persze, de alapvetően pont azt szeretem a suliban, ami miatt talán mások épp elmenekülnek. Egy kicsit mindenhez kell érteni, és ott vannak a rendezvények, ünnepi műsorok is, ami technikailag szintén hozzám tartozik, mint gondolom oly sok másik helyen is. Én szeretem ezeket a műsorokat is, illetve ezt a pörgést, változatosságot, nem kell szakosodni egy szűk területre. És azért ne felejtsük el, hogy elég sok a szabadidő, nyári szünet, téli szünet... stb., de év közben se kell megszakadni, bár ez változó, olykor osztódnom kellene :) Általában bőven jut idő a maszekra is, nagyrészt én osztom be az időmet, és úgy alakítom ki a rendszert, ahogy nekem tetszik. Igaz pénz az semmire nincs, illetve azért amire nagyon akarják, arra valahogy furcsa módon mindig találnak valami forrást mégis, de ez hasonlóan megy mindenhol, csak a számok mások. Aztán ahogy hallom a "nagyoktól" ott is sok az idióta, minden tegnapra kellene, és ingyen. Igen, a fizetés valóban gáz, ez az egy ami miatt időnként én is elgondolkozok, hogy mit is keresek még itt. Emlékszem 10-15 éve a tanárok is igencsak szarul kerestek, aztán jött egy reform, és pár év alatt elég rendesen felemelték a fizetéseket az állami szektorban. Hiszem,. hogy előbb-utóbb mi is sorra kerülünk :) Nem kell velem egyetérteni, mindenkit más motivál.

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

  • Flowtation

    őstag

    válasz Theory66 #16888 üzenetére

    és (#16892) Tamy + sanzi89 (#16883)

    +1 mindenkinek. Én három műszakból jöttem el, eleinte majd -70-ért. Az igaz, hogy a végén már kórházban voltam a derekammal, kezdődő gerincsérvvel. Most, hogy emeltek, már csak -25, ez így teljesen vállalható, a műszakhoz képest biztosan. Én is ezért vacillálok, mert nem minden a pénz, most sok a szabadidő, marha jó a csapat, igaz csak az egyik suliban, de akkor is. Viszont gyarló az ember és pénzből él, nekem van családom, gondoskodnom kell róluk. Valamint azért a suliban nincs igazán továbbfejlődés, csak valameddig, míg egy nagyvállalati környezetben azért több, lehet esetleg specializálódni és a tapasztalat sem utolsó. De parázok is a megfelelési kényszer miatt vagy a vállalati "lelketlenség" miatt. (személytelen, könnyen lehet menni, stb.) Nehéz döntés az biztos.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Új hozzászólás Aktív témák