Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piera23

    tag

    válasz 04ahgy #34907 üzenetére

    Először is köszönöm a mindenre kiterjedő választ, sokminden tisztázódott bennem.
    A maradék pár kérdésemet még feltenném, meg válaszolok a te kérdéseidre. (Az MSI-nek meg örülök :D, nemrég vásároltam, de előtte természetesen megnéztem hogy támogatott vagyok-e)

    1. CPU-Z valid eredményt vasárnap tudok posztolni, mert most nem vagyok az albérletben, de a ramom típusát azt tudom: 1db Kingston 2GB 1066MHz DDR3 Non-ECC CL7 Single Rank KVR1066D3S8N7/2G mit tudsz majd a Valid-ból kiolvasni? az időzítés miatt kéred? Azt nem értettem még hogy aida írta a ramnál hogy 533Mhz-en 7-7-7-(x) négyszázvalamennyi MHzen meg 6-6-6-18. (ezek valós órajelre vonatkozóak?) az aktuális 6-6-6-15 eltérés a nagyon alacsony értéken való futás miatt van?

    2. A betehető és támogatott ramok sebességét így már értem, 1600 fölött amúgy sem gondolkodtam, az lejött h az már másra való, de valószínüleg beérem az 1333assal is, hisz nem kívánok feszültségeket babrálni.

    3. Az FSB: DRAM arányom 2:1 (FSB:133MHz,DRAM:266MHz) ez "ideális": jobb mint pl a laptop 3:5 aránya (199,5:332,5) a cpu fsb-jét még értem hogy a 3066 MHz osztva a 23as szorzómmal megadja az FSB-met, de a DRAM Frekvencia miből származik? Adott CPU mellé úgymond jó meggondolni mekkora sebességű RAMot vegyek hogy jó arányt kapjak? mit befolyásol?

    4. Az "i"s processzorokra vonatkozó kérdésemet úgy értettem hogy annál is figyelni kell-e az előző pontban taglalt arányra, ha egyáltalán kell azt figyelni, amikor ramok készülök választani mondjuk egy i3 mellé.

    a többi már világos és köszönöm szépen!

Új hozzászólás Aktív témák