Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MZsoltee

    veterán

    válasz camalot #27183 üzenetére

    A 32bites oprendszer(win) alaból nemad 2Gb-nál többet memóriát egy alkalmazásnak sem, és maximum 4GB memóriát kezel ebbe beletartozik minden a vga memória is! A te esetedben érdemes egy 64bites rendszert telepíteni és lehetőség szeritn 64bites programokat haszálni, de ha csak 32bites a program, de 64bite saz oprendszer akkor is van előnye!

    A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz camalot #27183 üzenetére

    64 bitet ajánlok énis, hd videó editálásnál jóljöhet minden csepp ram. (én ezzel is foglalkozok)
    Emellett még alaplapban állítsd be úgy a VGA-d, hogy csak a sideport memóriát használja. Sideport + UMA nekem valamiért baromira belassította játék alatt is. Ráadásul ugye akkor a ramodból vesz le. Melónál nemszámít mondjuk a VGA, de Win 7 aeronak sem lesz túljó a teljesítménye UMA-val.

    Amit még ajánlok, az az Ati AVIVO converter, ami a kis alaplapi GPU erejét is fel tudja használni konvertálásra CPU+GPU együtt kb 4x gyorsabb. Sajna elég fapados a Catalystból elérhető cucc. Ami még kihasználja az Ati Stream-et, az a Media Show Espresso converter. Bár annyira nem láttam látványos gyorsulást.

    Később több program fogja kihasználni az Ati Stream-et, vagy a CUDA-t, szóval akár 10-15 rugóért befektethetsz egy olcsóbb VGA-ba később (Geforce 8600 tól felfelé CUDA-sak, vagy Radeon HD4XXX de inkább 5XXX sorozat jobb lesz ilyen célra) Bizony, ezek a GPU-k sokszorta hatékonyabbak videókonvertálásban és renderelésben is, mint a CPU. Csak egyszerűen még kevés a program ami rendesen használná ezt az erőt.

Új hozzászólás Aktív témák